Olen tähän kerännyt kaikille tyhjän marmattajille kätevän koosteen niistä tärkeimmistä seikoista, miksi juuri Huhtikuu on meille se seitsemäs taivas. Lukemalla listaa voi hyvin huomata, että auvoisat ajat ovat edessä päin. Aloitan niistä helpoimmista vitutuksista ja siirryn asteittain enemmän ärsyttäviin jotta listan lukeminen ei alkaisi heti vituttaa.
- Koiranpaskat.
- Loska ja kura.
- Likaset ikkunat kun aurinko paistaa sisään.
- Unettomuus kun aurinko paistaa.
- Pöly joka näkyy kaikkilla pinnoilla kun aurinko paistaa.
- Pitää siivota.
- Siivous ei kannata.
- Moottoripyörät.
- Renkaiden vaihto.
- Renkaiden vaihdon jälkeen sataa taas lunta.
- Kaatumiset kun ei hiekoteta.
- Kun hiekotetaan tulee taas kuraa.
- Katuharjaukset ja tulee taas pölyä ja sontaa.
- Tällasta kivaa siis tiedossa taas reilun puolen vuoden päästä. Ei millään jaksa odottaa. Onneksi kuukasia on kaksitoista ja jokaiselle niistä löytyy omat ilonsa.
Huhtikuu. Purnaajan paratiisi.
Röyhkeät kiikkiin
2
198
Vastaukset
- Tsainarules
...purnaa purnaajista.
Ettet vain vetänyt hernettä nenääsi tuosta"röyhkeät kiikkiin" tekemästä aloitteesta.- Röyhkeät kiikkiin
Hyvä ystäväiseni. Mielialani on kohentunut huomattavasti vaihtaessani lääkärin määräämät erikoistuotteet Mobilin delvac nimellä myytävään tuoteperheeseen. Nyt ei enää mopoilu niin kovin rassaa. Ostin sitä sille desibeligurullekin lähemmäs neljä kuutiota, niin ei ihan tänä kesänä lopu. Kohta mulla rulettaa kuten sulla ainakin :-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2624303Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653506Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1551829Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251714Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991447Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?133957Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18865Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235864en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115855