sain ladattua samsung pc-studion z400 puhelimeeni mutta kun yritän lähettää kuvia kännykän näyttöön ilmestyy teksti "print error" ja tietokoneeseen "kuvia ei löytynyt" miksi ja miten saan sen korjattua?
"print error"
Nimetön
5534
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ymmärsinkö kysymyksesi oikein, että yrität lähettää puhelimesta sitä kuvaa tietokoneelle bluetooth:lla?
Jos siellä "lähetä" -valikossa ei ole tietokonetta (näkyy tietokoneen nimi)valittavissa, niin puhelimesi ei ole saanut yhteyttä tietokoneeseen.
Voit antaa puhelimellesi luvan etsiä uusia laitteita, jolloin tietokoneesi pitäisi löytyä.
Tietenkin se edellyttää, että tietokoneessasi on Bluetooth-lähetin ja se on asennettu toimivaksi.
se oli kyllä usb-kaaeli........
En varmaan ymmärtänyt kysymystäsi, että mistä sinä lähetat sitä kuvaa? Tietokoneestako vai puhelimesta? Puhelimen valikossa ei ole mainitsemaasi "lähetä"-toimintoa USB-kaapelille. Se on ainoastaan Bluetooth:n käytössä, sekä viesteille. Ilmeisesti olet juuri Bluetooth:lla yrittänyt lähettää kuvaa ja puhelin on etsinyt Bluetooth-tulostinta. Luonnollisesti kuva ei ole silloin mennyt tietokoneelle.
Jos käytät kaapelia, kuten kerroit, niin voit hakea sen kuvan tietokoneen avulla puhelimesta, eikä sitä tarvitse lähettää lainkaan. Voit siirrellä kuvia, kuten tietokoneen eri asemilta. Puhelimesihan näkyy asemana tietokoneessa.
Laita Samsungin ohjelmasta kaapelia käytettäessä asetukset kaapelille valikosta "File".."connection".. ja sieltä "USB" ja sitten "connect" ja "OK"
Samoin laita puhelin näkymään massamuistina "Puhelinasetukset" -valikosta.
se ohjelma kyllä toimi , mutta kännyssäni ei oo puhelin asetuksissa ei ole toimintoa jolla saISIN massamuistin toimimaan ja en osaa hakea kuvaa puhelimestani......
Olethan päivittänyt sen Samsungin ohjelman? Päivityksiä on paljon.
Jos puhelintasi ei voi asetuksista laittaa massamuistiksi, niin se todennäöisesti on oletuksena valmiiksi massamuistina.
Olletko ajanut sille kaapelille USB-ajurit koneeseen. Ne ajurit pitäisi löytyä puhelimesi mukana tulleelta CD-ltä, tai mikäli olet hankkinu kaapelin jälkeenpäin, niin sitten kaapelin mukana.
Kun yhdistää puhelin kaapelilla tietokoneeseen, niin puhelin pitäisi näkyä tietokoneen resurssienhallinnassa. Resurrienhallinna saat näkyviin, kun painat näppäimistöltä sen Windowsin lipun kuvan alas ja painat sitten E-kirjainta
Jos saat puhelimesi näkymään resurssienhallinnassa, niin voit selata kansiot, joissa kuvat ovat. Silloin ne on helppo siirttää haluamaansa paikkaan. Siirto voi onnistua vaikka ilman Samsungin ohjelmaa. Ohjelma on kyllä monipuolinen, joten siihen kanattaa tutustua.