Heips!
Noniin eli tuossapa tuo 400D nyt möllöttää pöydälläni.. paketin kyljessä oli että voin saada hyvistystä kamerani ostosta 80€ jos otan viivakoodin paketista, täytän hakulomakkeen ja otan kopion kauppakuitista..
nyt siis kysyisin, että onko joku teistä hakenut tätä hyvitystä ja kuinka kauan on mennyt että tuo 80€ on kilahtanut tilille? onko mennyt postikuluihin enemmän kun tavallisesti, kun kirje lähetetään kumminkin suomen ulkopuolelle?
tässä muutama kysymys joihin toivoisin vastauksia! :)
-kiitos etukäteen vastanneille! :)
EOS 400D 80€ hyvitys canonilta?
8
1580
Vastaukset
- jenna27
mielestäni toi juttu oli voimassa vaan heinäkuun loppuun saakka, eli olisi pitänyt lähettää sitä ennen. En ole kyllä täysin varma.
- €ssi
kampanja on voimassa 1.7.2007-31.8.2007.
näin lukee kamerapaketin kyljessä :) - kuin putkilla
€ssi kirjoitti:
kampanja on voimassa 1.7.2007-31.8.2007.
näin lukee kamerapaketin kyljessä :)varusteiden osalta kampanja loppui aiemmin
- Rahansa saanut
Eli itse otin skannerilla kopion viivakoodeista ja tulostin ne sitten paperille.
Kävin nettisivulla, mikä löytyi muistaakseni myyjän antamasta esitteestä ja täytin siellä hakemuksen.
Hakemuksen tulostus ei oikein toiminut, mutta sain sen sitten kuitenkin selaimen tulostusta käyttäen ulos, eli hieman tökerömpänä mitä sivuston suunnittelija oli ajatellut. Tiedä sitten meneekö se myös sähköisenä.
Sitten tuo tulostettu hakemus ja kopiot viivakoodeista kuoreen ja sivustolla taisi olla osoite mihin lähetettiin.
Muutama viikko postituksesta tuli sähköpostivahvistus ja siitä kaksi viikkoa, tuli rahat tilille.
Postimerkit taisi olla muutaman euron, ei jäänyt mieleen, joten tuskin hirveitä oli.- lisäys
...
- €ssi
oukei,, kiitos vastauksista :)
vielä mietityttää että mitä tarkoittavat "maksutapa" kohdassa olevat täytettävät kentät kun valitsin maksutavaksi pankkisiirron:
*IBAN
* Swift
?? - välttämättömät
€ssi kirjoitti:
oukei,, kiitos vastauksista :)
vielä mietityttää että mitä tarkoittavat "maksutapa" kohdassa olevat täytettävät kentät kun valitsin maksutavaksi pankkisiirron:
*IBAN
* Swift
??Ne ovat kansainvälinen tilinumero IBAN ja -pankkitunniste SWIFT ja ne ovat juuri tuollaisessa kansainvälisessä maksuliikenteessä käytettäviä koodeja (Canonin Cash Back tulee käsittääkseni Englannista). Ne pitävät sisällään maksun vastaanottajan tilinumeron ja pankin tiedot.
Ovat siis välttämättömät (omaa "tavallista" tilinumeroasi et tarvitse käyttää lainkaan.
Turvallisin mielin voit nuo koodit lomakkeelle laittaa.
Löydät oman pankkisi ja tilisi IBAN ja SWIFT koodit esim. tiliotteestasi (tai nettipankkisi tiliotteesta).
- Ylihintaa
Miksi ihmeessä maksaa ensin 200 € ylihintaa ja sitten anoa 80 € "palautusta"? Mitä järkeä tässä on?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2624303Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653506Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1551829Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251714Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991447Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?133957Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18865Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235864en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115855