Ja tulee ylityö

kun saa rykiä MS security patchia asiakkaiden servoille ens vkl. $$$$$$ KALLISTA... ööh elämä on
7997
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat
  • Missä duunipaikassa on Mese sallittu. Ei ainakaan missään, missä tietoturvalle annetaan edes vähän arvoa. Meillä ainakin on kaikenmaailman Meset ja Hotmailit sun muut vastaavat blokattu.

    Äänestä

  • Missä duunipaikassa kirjoitti:

    Missä duunipaikassa on Mese sallittu. Ei ainakaan missään, missä tietoturvalle annetaan edes vähän arvoa. Meillä ainakin on kaikenmaailman Meset ja Hotmailit sun muut vastaavat blokattu.

    On ollut sallittua kaikkialla jossa olen käynyt , paitsi yhdessä jossa oli pelkkä intranet käyttäjillä ja nettiin pääsi yhdestä ISDN liittymästä kahvihuoneessa.

    Äänestä

  • Plaato, PlutonApina kirjoitti:

    On ollut sallittua kaikkialla jossa olen käynyt , paitsi yhdessä jossa oli pelkkä intranet käyttäjillä ja nettiin pääsi yhdestä ISDN liittymästä kahvihuoneessa.

    Olla duunissa missään isommissa it- tai finanssifirmoissa. Voisin luetella muutaman ison firman, missä olen ollut duunissa ja niissä kaikissa on Mese ja Hotmail ( muut ilmaispostit) blokattu.

    Äänestä

käsite sulle ? Tai paremminkin sun työnantajalle ?

Lukisko se tätä ? Säästäskö se rahaa ?

Tienaisko se rahaa ?

Kusetatteko te asiakkaita ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rahaa ovista ja ikkunoista kirjoitti:

kun saa rykiä MS security patchia asiakkaiden servoille ens vkl. $$$$$$ KALLISTA... ööh elämä on

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu