Tänään on sitten uutisissa luvattu että sähkölämmityksen hinta nousee jopa 300e vuodessa, ja tasan riippumatta siitä mitkä ovat tuotantokustannukset... uskomatonta!
Onko valtiovallan rahastuksella mitään rajaa. Miksi ihmiset ei kilpailuta sähköään vaikka hinnoissa on eroa vaikka kuinka paljon? Pelkääkö ihmiset että sähkö lakkaa tulemasta, jos vaihtaa sähkön myyntiyhtiötä.
Onko energiasta tulossa valtion uusi rahastuksen lähde? Mitä valtiovalta tekee että suomalaiset eivät joudu maksamaan turhasta, kuten 90-luvulla on jouduttu tekemään valtionkin hyväksymien olemattomien miljardi-investointien vuoksi.
Millä valtiovalta pitää huolen siitä että nyt ennakkoon "sovittu" energiallarahastus tulee kaikkien hyödyksi? Näitä kysymyksiä kannattaa kysellä kunnes vastaukset on itsekullekkin mieluiset!
Sähkölämmityksen hintaan
on luvattu korotus
3
887
Vastaukset
- pettää aina
Jos et tiennyt, niin entinen maalaisliitto on nyt hallituksessa ja he yrittävät kaikin keinon tehdä pellolla ja metsässä kasvavasta energiasta ostamisen arvoista tuotetta.
- angryspede
Kilpailutettu on ja silti vit****** ihan simona.
- sitte
muista, mutta minulla siirron osuus on 50% sähkönhinnasta. Merkillistä on se ,että Siirosta rahaa perivä yhtiö ei edes laskuta itse, vaan sen tekee kolmas osapuoli.
Tätähän ei voi edes kilpailuttaa, eikä vaihtaa.
T:Ihan ite mittarinkin lukeva.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse734527Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053769Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1423463Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691921Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891219- 1181035
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.127944- 55925
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837