Mulla on E70 Nokialainen ja himassa WLAN. Koitin tehdä asetukset oikein (WEP -avaimet ja mitä näitä nyt on). Kun hetken selaan netissä, puhelin ilmoittaa, että yhteys katkennut. Missä vika? pätkii ja pätkii
E70 WLAN pätkii
ja pätkii
5305
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Päivittänyt puhelimen ohjelmiston uusimpaan? Voisi auttaa...
En ole moisesta kuullutkaan? Pitääkö mennä puhelinliikkeeseen?
mennä liikkeeseen.
asenna koneellesi Nokian sivulta uusin PC Suite ohjelma (http://www.nokia.fi/A4313205). Ohjelmassa on kohta "Päivitä puhelimen ohjelmisto".
Toiminpidettä varten tarvitse laitteen mukana tulleen datakaapelin.
PC Suite puhuu suomea joten onnistunet tässä päivityksessä kun seuraat ohjeita.
HUOM!!!!
Laite menee tehdasasetuksille. Eli kaikki viestit, puhelin numerot yms katoaa. Ota samaisella PC Suite ohjelmalla varmuuskopio puhelimestasi. Kun olet laitteen päivityksen tenyt niin palautus tuolta varmuuskopikohdasta niin kaikki on niin kuin ennenkin.
Tämä oikeastikin toimii tämä varmuuskopiointi. Itse olen sen tehnyt monesti.
UGH
Eilen jo ennen kuin luin tuota viestiäsi, PC suite käski päivittämään puhelimen ohjelmiston. Varmuuskopiointia en tosin älynnyt tehdä, kun ajattelin, että tiedot ovat tietysti kaikki Outlookissa, josta pystyn synkkaamaan.
kuitenkin sähköpostiasetukset nollautuivat ja ne pystyy tekemään vain firman IT-tuki. täytyy siis vaivata taas häntä
pikakokeilulla kuitenkin WLAN toimii vähemmän pätkien kuin ennen päivitystä!
No hyvä jos edes hieman auttoi. Eihän nuo päivitykset ikinä 100% paranne vikaa mutta kyllä niistä aina jotain hyötyä on.
UGH!