Mun mopo on Ymaha dt 50r 07 ja kyselisin onko se joka lähtee alkukäyrästa ja menee ilmanputsariin niin hukka putki(se ohut metalli putki joka muuttuu muovisekksi n.20cm kuluttua)? Jos on niin tuleeko lisää tehoa jos tukkii sen(oon kuulu et tullee). Ja onko haittaa koneelle jos tukkii sen?
Lisää tehoa
5
292
Vastaukset
- siitääää
luultavasti paljoa hyötyä ole.. mut kokeile ihmees.
- xfgn
tiiättekö missä kohin on cdi-boxi
- make16
xfgn kirjoitti:
tiiättekö missä kohin on cdi-boxi
pakokaasun kierrätys putki osa pakokaasusta menee takaisin koneeseen näin ei sasi periaatteessa olla pois vaan ei mitään haittaa enempi hyötyä,sit kantsii avata pako putki paisarin keskeltä ja poistaa katalysaattori äänet hiukan kovenee mutta ei paljoa.
- voihan2
make16 kirjoitti:
pakokaasun kierrätys putki osa pakokaasusta menee takaisin koneeseen näin ei sasi periaatteessa olla pois vaan ei mitään haittaa enempi hyötyä,sit kantsii avata pako putki paisarin keskeltä ja poistaa katalysaattori äänet hiukan kovenee mutta ei paljoa.
vittu ei se anna yhtään tehoa scoottereissa kyllä mutta ei enduroissa ei ainakaan yamahassa.tai itse asiassa se antaa vaaan 2km/lisää suunniilleen mutta se on ihan turha sen voi irroittaa.
- Pezu
xfgn kirjoitti:
tiiättekö missä kohin on cdi-boxi
aaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2624320Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653524Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1571841Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251726Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991452Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?133974Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18879Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235866en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115858