Tokmannin

Voisiko joku ihana ihminen kertoa,että paljonko tokmanni maksaa palkkaa.

Et kannattaako edes harkita työpaikan vaihtoa?
2984
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

TES.n mukaan menee. Käy kattoon vaikka Pam.in sivuilta

Äänestä
  • nytkin,tiedän mitä sieltä saa,mutta ajattelin,että meneekö se tessin mukaan,esim.kun on 5-vuotta takana saman alan töitä niin alkaako TOKMANNILLA taas nollapalkasta vai ottaako ne huomioon aiemman työkokemuksen?Vituttaa suorastaan kun uusi työntekijä saa samaa palkkaa kuin minä joka olen ollut 5-vuotta samassa paikassa!

    Ei se ole tyhmä joka pyytää vaan se joka maksaa!

    Niinkuin esim. tietämässäni paikassa saa 12€ tunti vaikka ei ole viittä vuotta ollut samalla alalla!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


palkka? kirjoitti:

Voisiko joku ihana ihminen kertoa,että paljonko tokmanni maksaa palkkaa.

Et kannattaako edes harkita työpaikan vaihtoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu