Pienen yrityksen toimitusjohtaja ja sihteeriolivat myyntimatkalla jossain päin Suomea ja päättivät yöpyä raskaan päivän jälkeen edullisessa motellissa. He ottivat molemmille oman huoneen ja illallisen jälkeen menivät yöpuulle.
Sänkyyn mennessään toimitusjohtajan meisseli kuitenkin hieman turposi ja hän ajatteli, että jos tuota sihteeriä pääsisi ajelemaan. Hänpä sitten tietenkin sihteerinovelle kolkuttamaan ja ovelasti ehdotti, että pitäisi kirjoittaa yhteenveto päivän asiakastapahtumista, kun ne vielä olivat tuoreessa muistissa. Sihteeri toiki aavisti, mitä miekkosella oli mielessään ja sanoi oven läpi, että on jo kovin myöhä ja ettei hän on jo melkein unessa.
Toimitusjohtaja meni harmissaan takaisin huoneeseensa ja päätti sitten päästää aisasta ylimääräsiset paineet pois ja kiskaisi esinahkaansa hetken aikaa eestaas ja johan helpotti.
Samaan aikaan sihteeri oli miettinyt toimitusjohtajan ehdotusta ja torttukin sitä miettiessä alkoi kastumaan. Hän meni toimitusjohtajan ovelle koputtamaan ja sanoi, että jos se hän sittenkin kirjoittaisi sen dokumentin, kun uni ei tullutkaan. TOimitusjohtaja vastasi oven läpi, että "Ei tartte, mää kirjoitin sen jo itte"
Toimitusjohtaja ja sihteeri
Temmi
0
2648
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841626Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2691541Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2701276Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691252- 56867
- 66844
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em64837Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40821- 40817
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44781