Ostin, möin ja voitin

Ostin asunnun kun olivat vielä kohtuuhintaisia. Jonkin aikaa sitten möin pois ja muutin vuokralle. Kylläpä nukuttaa hyvin ja ei ole rahahuolia : )
4485
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

makselet vuosikausia vuokraa. Sitten kun tili on tyhjä otat lainaa ja ostat uuden asunnon + 70 % hinnalla. KYLLÄ TEIT HYVÄT KAUPAT!

Äänestä
  • näin se menee..

    Äänestä

Nousut on nyt noustu ja mitään muuta kuin alamäkeä ei voi olla tiedossa. Ei tarvitse kovin paljoa miettiä kun tämä hahmottuu.

Äänestä
  • jo 2002

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Entinen asunnonomistaja kirjoitti:

Ostin asunnun kun olivat vielä kohtuuhintaisia. Jonkin aikaa sitten möin pois ja muutin vuokralle. Kylläpä nukuttaa hyvin ja ei ole rahahuolia : )

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu