P*Ö*R*S*S*I*R*O*M*A*H*D*U*S

kaikki muu romahtaa paitsi Suomessa sijaitseva kiinteistöomaisuus, jonka arvo on kultaakin vakaammalla pohjalla. Kysykää vaikka joltakin asunnonvälittäjältä.


http://www.yle.fi/uutiset/talous/id67504.html
4650
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Suomi on kuitenkin niin erityinen talousalue (Nokia jne) että tänne eivät tuollaiset maailman tuulet vaikuta.

Äänestä

Hän tietää ettei asuntojenhinnat voi laskea Suomessa. Ne eivät yksinkertaisesti voi. Ne vaan mystisesti nousevat tästä ikuisuuteen.

Äänestä

En näe mitään syytä miksi talouden epävarmuudet tulisivat Suomeen. Suomi on pitkien etäisyyksien maa ja Suomessa on aina luotettu korkeaan teknologiaan ja uskoon vahvasta taloudesta.

Korkealaatuiset ja -varustellut Suomi-asunnot ovat kysyttyä tavaraa maailmalla, esim. hirsiasuntojen myynti ollut voimakkaassa kasvussa EU:n alueelle. Kohta kenties näemme ensimmäiset hirsipilvenpiirtäjät Dubaissa ja New Yorkissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


maailmalla..... kirjoitti:

kaikki muu romahtaa paitsi Suomessa sijaitseva kiinteistöomaisuus, jonka arvo on kultaakin vakaammalla pohjalla. Kysykää vaikka joltakin asunnonvälittäjältä.


http://www.yle.fi/uutiset/talous/id67504.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu