...on joskus aika lähteä Viisauden lähteille...saan rahaa joka kk n. 650 euroa...miten sen rahan nostaa vai pitääkö jonkun hoitaa raha-asia Suomesta käsin....esim. visa electron on varmaan liian epävarma...ota, kuka sit lienetkin, ensin yhteyttä tätä kautta...minä vaan...aarteen etsijä!
Kuka tietää Intiasta!
Kadonneen aarteen etsijä!
61344
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Visa tai Mastercard. Sillä saat vaivattomasti rahat joka paikassa.
Miten Visa Electron olisi epavarma?
Ei se mitenkaan epavarma ole. Itse kaytin sita Intiassa. Nostat suht paljon kerralla, ettei mene turhia kuluja liikaa.
halvin tapa:
avaa pankkitili intiassa itsellesi. siirrä nettipankin kautta suomen tililtä intian tilille. suomen pankista riippuen se maksaa n. 6 euroa. olisi paljon kalliimpaa käyttää luotto- tms. korttia. voi olla, että ilman tiliäkin voit lähettää itsellesi rahaa. kysy pankeilta, mutta tili olisi kätevä olla, voit siellä pitää rahat turvassa ja nostaa välillä tarvitsemasi määrän.
mieti aina etukäteen kuinka paljon tarvitset/kk ettei sinun sitten suomeen palatessa tarvitse vaihtaa rupioita takaisin euroiksi.
luottokortti on hyvä olla varalla mukana.
...kiitos erittäin hyvästä vastauksesta...siitä sulle Jumalien siunaus itsellesi...raha on ihmisten jumalan nyt...mut on sanottu et rehellisyys maan perii...JA JUMALAN PYHÄÄ EI IHMINEN RAHALLA OSTA!
loving khrisna and radha is sorrow...people don't believe The Holy Books this days...but there COMES GODS HATE ONE DAY!
...MONEY IS NOTHING...MORE IMPORTANT IS WHERE YOU PUT YOUR SOUL.......GOD'S MERCY!
Pidä oma Suomen tilisi ja käytä visa elektronia. Saat rupioita hyvään kurssiin. Kulut ovat mitättömät ja homma toimii hyvin. Automaatteja helppo löytää ( ainakin Goalla, Mumbaissa ja Delhissä ) ja niitä on helppo ja turvallinen käyttää. Automaateilla vartija, joka auttaa tarvittaessa. Anna hänelle avusta pieni tippi.
Rahat vaan Suomen tilille niin ei tarvitse kärsiä Intian pankin älyttömästä byrokratiasta.
Tosiasia on kyllä Intiassa pankkienkin byrokratia, joka kuluttaa rahaa tarvitsevan aikaa nopeasti tunninkin, ilman että pankissa olisi mitään ruuhkaa.
Visa Elektronilla rahaa saa automaatista yhtä nopeasti kuin Suomessakin, eikä tarvitse kuin sen kortin kaikkien asiakirjojesi sijasta.