Tekisikö mieli pelata Bioshockia?

Huippuarvosteluja niittävä Bioshock valitettavasti ilmestyy vain Microsoftin pelialustoille, joten teillä Sony-nuolijoilla on vaihtoehdot melko vähissä :)

tyytykää siis mopostormiin kunnes pääsette kuljettamaan hilpeää letkuhattumuoria yhdestä nappulanmöyhennystaistelusta toiseen.
11460
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

odotan kovasti. Onneksi tein alussa oikean konsolivalinnan, enkä sortunut Sonyn höykkyytettäväksi ja petettäväksi,saati lueskelemaan netistä valheita ja katteettomia lupauksia paremmasta huomisesta.

Ostin siis heti ensimmäisenä julkaisupäivänä mahtavan xbox 360:sen ja olen saanut todella huimasti vastinetta rahoille ja olen saanut nauttia päivästä toiseen upeista peleistä.

Toista on Sonypoikasilla,jotka menivät täydestä Sonyn kavalaan ansaan ja polskivat siellä vielläkin yrittäessään vakuutella itselleen huonoa valintaansa paremmaksi. Mahtaa harmittaa.

Äänestä
  • Kuinka vanha sä muuten oot? Eiks sulla oo koulua? Vai ootko jotenkin henkisesti sairas..Kyllä sä mulle voit kertoa!

    Äänestä

Eikös tuo bioshockkikin oo niitä dvd-rajoiteisia pelejä?

Blurayta sen olla pitää.

Äänestä

harmillista kun tämä peliskene on nykyään niin moni ikäistä.
miltä tuntuu kun mul on kii vic20?!!!!!!
äijä joutuu vaa pelaa hd laadul ku meikä vaa pelaa matopelii.
lol,ihq,omg,omfg,vol,col.
anttex,teiniz

Äänestä

..........ainut mikä kiinnostaa Xbox 360:Sen yksinoikeuksista niin on Halo 3, Mutta Ps3:sen puolella on paljon enemmän kiinnostavia yksinoikeus pelejä, sen takia ps3:sen hommasinkin.

Äänestä

PC Gamer UK: 95
Official Xbox Magazine UK: 100
GameSpy: 100
Alternative Press: 100
Xbox World: 94
Gamers: 98
Gametrailers: 100
PCZone: 96
AP Mag: 100
GameInformer: 100
Gamesradar: 100
Eurogamer: 100
Gamer.tv: 100
Console Gameworld: 99
1UP: 100
IGN: 97
TeamXbox: 95
Gamepro: 100

Mahtaa olla melkoinen kolhu pleikkaripojan horjuvaan itsetuntoon, kun tämä huippuarvosteluja kaikkialta niittävä loistopeli ei ilmesty kuin AINOASTAAN Microsoftin pelialustoille.

Äänestä
  • ...sen PC:lleni. Imutukset käyntiin vaan asap.

    Äänestä

  • slovakia= kirjoitti:

    ...sen PC:lleni. Imutukset käyntiin vaan asap.

    Miksi haluat pelata tätä peliä Microsoftin omistamalla pelialustalla, etkä osta sitä PS3:lle?

    ai niin...... unohdin... :D

    Äänestä

viittiny demoakaan imuuttaa, joku vedenalla leikittely ei nappaa, noillakin resusseilla ois voitu tehdä kunnon sotapeli tai vastaava!

makuasia tietenkin!

Äänestä
  • Ihan paska peli siis. Vain 6 kymmenestä arvostelusta antaa pelille täydet pisteet. Ihan onnetonta.

    Kannattaa siis pelata mielummin vaikka motorstormia :)

    Äänestä

Bioshock pitää pelata PC:llä, koska System Shock -sarjakin oli PC:llä. Olisi pyhäinhäväistys pelata sitä jollain tunnelman pilaavalla konsolilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tekisikö? kirjoitti:

Huippuarvosteluja niittävä Bioshock valitettavasti ilmestyy vain Microsoftin pelialustoille, joten teillä Sony-nuolijoilla on vaihtoehdot melko vähissä :)

tyytykää siis mopostormiin kunnes pääsette kuljettamaan hilpeää letkuhattumuoria yhdestä nappulanmöyhennystaistelusta toiseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu