Ketä olen ?

olen pieni, hikinen, kalju tyyppi. Puhun savon murretta ja nuolen ylläpitäjien p..., heille myös itken jos joku kirjoittaa minusta vähänkin negatiivisesti. Olen myös kyykkykulun mestari vaikka joskus nenä on niin syvällä Capslockin p.. että tuskin pysyn pystyssä ??
10608
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

niin lyhyet jalat, niin että muistutat alapäästäsi 3-piikkistä atrainta?
Alanpa aavistella ...

Äänestä
  • olet kyllä oikealla jäljellä :)

    Äänestä

ja kuka ihme käyttää suomenkielessä Ketä-muotoa tarkoittaessaan kukaa???

Äänestä
  • makuasia vai onko se lain vastaista ?

    Äänestä

Huuhaan sefu potki pojan palstalta ja tuli tänne säälittävällä tavallaan jauhamaan paskaa!

Mene kotiin, tutti suuhun ja pää tyynyyn. Äiti tuo illalla Nessut!

Äänestä
  • Pieni hikinen Savon mies esittelee vaatimattomia avujansa homopalstalla ja nuolee huuhaan sefua sillä aikaa kun MINÄ RULAAN täällä Lahden kaupungintalolla. Savoa pidämme raaka-ainelähteenä, lähinnä otamme siirtomaan muikkukannan haltuumme. Siirtomaan asukkaat kyllä pärjäävät mainiosti kaalilla, nurkantakusilla ja kotipolttoisella. Jaamme ajoittain heille lentolehtisiä joissa selvitetään yksinkertaisella kielellä ja kuvien avulla minun suvereenisuuteni ja voittamattomuuteni rajattomuus.

    Äänestä

Mikä siinä on että ette osaa suomenkieltä oikein kirjoittaa?

KUKA olen, on se oikea kysymys tarkoittamaasi asiaan.

KETÄ on väärä sijamuoto

Äänestä
  • sanoo :)

    Äänestä

  • Joku joka ymmärtää saman probleeman! Siis mikä näissä nynyajan lapsissa on vikana kun kirjoitetaan "Ketä on"???

    Mihin on jäänyt oikeaoppinen "Kuka on"???

    Tämä on niiden lökäpöksy hoppareiden syytä, sano minun sanoneen.

    Äänestä

  • mies savosta kirjoitti:

    Joku joka ymmärtää saman probleeman! Siis mikä näissä nynyajan lapsissa on vikana kun kirjoitetaan "Ketä on"???

    Mihin on jäänyt oikeaoppinen "Kuka on"???

    Tämä on niiden lökäpöksy hoppareiden syytä, sano minun sanoneen.

    ketä siel inuu kyykysä, savolainen? Mähä kykytin sut jo aikaa sitte numero 86. Ketä sä vaikeroi siel vessapöntösä? KYYKKYYN SIEL SKEIDIKSELLÄ, IKISKEIDA!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Make kirjoitti:

olen pieni, hikinen, kalju tyyppi. Puhun savon murretta ja nuolen ylläpitäjien p..., heille myös itken jos joku kirjoittaa minusta vähänkin negatiivisesti. Olen myös kyykkykulun mestari vaikka joskus nenä on niin syvällä Capslockin p.. että tuskin pysyn pystyssä ??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu