olen pieni, hikinen, kalju tyyppi. Puhun savon murretta ja nuolen ylläpitäjien p..., heille myös itken jos joku kirjoittaa minusta vähänkin negatiivisesti. Olen myös kyykkykulun mestari vaikka joskus nenä on niin syvällä Capslockin p.. että tuskin pysyn pystyssä ??
Ketä olen ?
Make
10608
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
niin lyhyet jalat, niin että muistutat alapäästäsi 3-piikkistä atrainta?
Alanpa aavistella ...
olet kyllä oikealla jäljellä :)
ja kuka ihme käyttää suomenkielessä Ketä-muotoa tarkoittaessaan kukaa???
makuasia vai onko se lain vastaista ?
Huuhaan sefu potki pojan palstalta ja tuli tänne säälittävällä tavallaan jauhamaan paskaa!
Mene kotiin, tutti suuhun ja pää tyynyyn. Äiti tuo illalla Nessut!
Pieni hikinen Savon mies esittelee vaatimattomia avujansa homopalstalla ja nuolee huuhaan sefua sillä aikaa kun MINÄ RULAAN täällä Lahden kaupungintalolla. Savoa pidämme raaka-ainelähteenä, lähinnä otamme siirtomaan muikkukannan haltuumme. Siirtomaan asukkaat kyllä pärjäävät mainiosti kaalilla, nurkantakusilla ja kotipolttoisella. Jaamme ajoittain heille lentolehtisiä joissa selvitetään yksinkertaisella kielellä ja kuvien avulla minun suvereenisuuteni ja voittamattomuuteni rajattomuus.
Mikä siinä on että ette osaa suomenkieltä oikein kirjoittaa?
KUKA olen, on se oikea kysymys tarkoittamaasi asiaan.
KETÄ on väärä sijamuoto
sanoo :)
Joku joka ymmärtää saman probleeman! Siis mikä näissä nynyajan lapsissa on vikana kun kirjoitetaan "Ketä on"???
Mihin on jäänyt oikeaoppinen "Kuka on"???
Tämä on niiden lökäpöksy hoppareiden syytä, sano minun sanoneen.
ketä siel inuu kyykysä, savolainen? Mähä kykytin sut jo aikaa sitte numero 86. Ketä sä vaikeroi siel vessapöntösä? KYYKKYYN SIEL SKEIDIKSELLÄ, IKISKEIDA!