Ongelma: saatiin kutsu ysävän tytön ristiäisiin ja haluttaisiin viedä jotain kivaa lahjaksi. Mutta mitä? Ja mielellään se pitäis saada tilattua netistä kun me asutaan täällä korvessa. Kiitos avusta!!
Mistä lahja ristiäisiin?
9
1974
Vastaukset
- mapee
vaatteita, leluja, kirjoja jne eli tavaran ei tarvitse olla heti käyttöön tulevaa vaan voi olla vähän tulevaisuuden varalle.
Vanhemmiltakin voi kysyä onko joitakin tarpeita ja silloin fiksut kertoo muutaman eri hintaisen tavaran tms joita tarvitaan joista voi sitten valita sopivan.
Itse ollaan viety niin vaippalaatikoita kuin hopealusikoita ihan tilanteen ja tarpeen mukaan.- tarja 2
netistä saa vaikka mitä...hassutella jos haluat tilaa nimirekisterikilpi,tän hetken hitti vissiin....se tietysti edellyttää että saat tietää nimen etukäteen:):)samoin kuin satukirja lapsen nimellä on kiva,mutta tämäkin edellyttä että tietää nimen:):)
- nagrani
tee itse vaikka käpylehmäfarmi tai jotai muuta kiinnostavaa joka on tehty ajatuksella vain tuolle tytölle...
PS. netistä tilatuissa ei ole tunnearvoa.. ? Arvostavatko he sitä?? Vai Vain rahallista arvoa?- tarja 2
kädentaitoja....ja tuo että arvostavatko he niin on myös tärkeä pointti...itse esim. hen.koht inhoan kaikkea ylimääräistä pölynkerääjää eli käytännön jutut on minu jutttuja...ja muistoihin ne jäävät sitten esim valokuvissa ja vauvakirjoissa,olen ensivuosilta kirjannut ylös mitä esim. on saanut keltäkin lahjaksi...
- ::Jossu::
Kummallinen kysymys, että onko netistä tilatulla mitään tunnearvoa... Onko lähikaupasta ostetulla lahjalla mitään tunnearvoa? Millä on mitään tunnearvoa yleensäkään? Mulle on ihan sama mistä joku lahja on ostettu vai onko se tehty itse, pääasia on että joku on ajatellut minua sitä valitessaan.
- ::Jossu::
Täältä löytyi kaikkea kivaa vauvalahjoiksi ja ristiäisiin: http://kauppa.perhelahjat.fi/epages/Kaupat.axl/?ObjectPath=/Shops/Perhelahjat/Categories/30000
Itse tilasin tuolta kummipojalleni sellaisen rauhoittavan nallen ja se on ollut kuulemma kovassa käytössä... - Nimetön
minä löysin netistä kivan osoitteen condiana.fi kannataa katsoa
- äitikkä
Jos et edellisistä neuvoista jo lahjaa löytänyt, kannattaa vielä kurkistaa tällainen kauppa, täällä on valmiiksikin mietitty lahjaideoita:
htttp://www.harmonianet.fi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup675910Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.1344274Järkyttävä tieto Purrasta
Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.1021956- 631455
- 521159
- 2611137
Mikseivät toimittajat vaadi Orpoa vastuuseen lupauksistaan
Missä ne 100.000 uutta työpaikkaa muka ovat? Eivät yhtään missään. Näin sitä Suomessa voi puhua ja luvata mitä sattuu. E1271009Ajattele, miten häviävän pieni
todennäköisyys on sille, että kaksi tiettyä ihmistä yli viidestä miljoonasta sattuvat tulemaan samalle palstalle ikävöim49836Aavistan tai oikeastaan
tiedän, että olet hulluna minuun. Mutta ilman kommunikointia, tällaisenaan tilanne ja kaikki draama ovat mun näkökulmast31773Pieni vinkki miehelle
Jos haluat, että tapahtuu jotain edistystä, niin kannattaa suoda ajatus sille, että miltä toimintasi näyttää mulle päin.39745