Zona-taksi

tiedonjanoinen

Hei, ollaan lähdössä elokuun viimeisellä viikolla muutamaksi päiväksi Budapestiin ja ajateltiin käyttää Zona-taksia lentokentältä hotellille siirtymiseen. Muistelen lukeneeni näistä viesteistä joskus aiemmin, että Zona-taksin löytää heti ulko-oven edestä. Pitääkö paikkansa? Entäs voiko samalla tilata jo kuljetuksen hotellilta lentokentälle paluupäivänä? Onko kellään tietoa?

4

1384

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • www.zonataxi.eu sivulla on korjausviesti.
      Tietosi on 100%. "Zóna taxi" kyltti on heti uloskäynnin kohdalla. Lentokenttä-hotelli matkan hinta on kartan mukaisesti selväksi tulee. Hotelli-lentokenttä matkalle ei ole hinnastoa olemassa. Suosittelen hotellin vastaanoton kautta tilata paluumatkalle taksi.Tele5 tai Főtaxi tai 6x6 taksifirmoilla on normaalihinta.

      • antaa käyntikortin

        kun jäät pois. Riittää, että edellisenä iltana tilaat pirssin.

        Ja kyllä paluukyytikin on hinnoiteltu ja niin käyntikortissa, kun taksin kojetaulun tarrassakin. Lentokentältä poispäin on neljä vyöhykettä - joka vyöhykkeellä oma hintansa.

        Paluusuuntaan - siis lentokentälle on vain kaksi vyöhykettä ja (1,2) vyöhykkeiltä lentokentälle meno on pari euroa/viitisensataa HUFfia edullisempaa kuin 1 vyöhykkeelle meno. Ja sama pätee (3,4) vyöhykkeiden kanssa. Niiltä paluu on pari euroa edullisempaa kuin kolmosvyöhykkeelle meno.


      • tiedonjanoinen
        antaa käyntikortin kirjoitti:

        kun jäät pois. Riittää, että edellisenä iltana tilaat pirssin.

        Ja kyllä paluukyytikin on hinnoiteltu ja niin käyntikortissa, kun taksin kojetaulun tarrassakin. Lentokentältä poispäin on neljä vyöhykettä - joka vyöhykkeellä oma hintansa.

        Paluusuuntaan - siis lentokentälle on vain kaksi vyöhykettä ja (1,2) vyöhykkeiltä lentokentälle meno on pari euroa/viitisensataa HUFfia edullisempaa kuin 1 vyöhykkeelle meno. Ja sama pätee (3,4) vyöhykkeiden kanssa. Niiltä paluu on pari euroa edullisempaa kuin kolmosvyöhykkeelle meno.

        vastaajille! Sen verran luinkin aiemmin Zona-taksin nettisivuilta, että myös tuo meno lentokentälle hotellilta on hinnoiteltu vyöhykkeiden mukaan. Hyvä kun saa sen käyntikortin, niin voi pyytää vaikka hotellin respaa tilaamaan sen taksin. Nuo Budapestin kadunnimet kun on mulle ihan hepreaa... :-) Kiitokset neuvoista.


    • Vulkan

      Onnikallakin pääsee kätevästi jos ei ole hirveästi tavaroita roudattavana. Nro 200 kulkee terminaalin edestä lyhyin väliajoin Kőbánya-Kispestin asemalle josta pääsee kulkemaan junalla tai metrolla. Lippu on jotain 200...300 Ft välillä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      90
      8546
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      42
      4748
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      41
      4421
    4. Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?

      Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit
      Maailman menoa
      46
      2623
    5. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      99
      1500
    6. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      40
      1306
    7. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1256
    8. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      64
      1162
    9. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      39
      1160
    10. Kannattaa toimia yleisesti ottaen

      Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo
      Ikävä
      167
      1100
    Aihe