Hemmotteluhoidot?

Anna Azoreille

Hei!
Onko Ponta Delgadassa jotain mukavaa paikkaa, jossa voi saada selkähieronnan/käsihoitoja/jalkahoitoja yms. vastaavia hoitoja? Pidän hemmotteluhoidoista ja lomallakin niitä olisi mukava saada.

Kiitos jo etukäteen! :)

4

1182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kattavimmat kauneus ja hyvinvointipalvelut samasta paikasta ovat ilmeisesti saatavilla Azoric Farmasta, Parafarmácia e Centro de Estética, Rua Engenheiro Deodato Magalhaes, 2, Ponta Delgada. Liike sijaitsee Paim-nimisessä uudessa osassa kaupunkia (keskustasta luoteeseen), keskustasta reippaan kävelymatkan päässä, aika lähellä minibussi A:n reittiä, tosin hieman kävelymatka jää silloinkin. Liikeen puhelinnumero on 296 288 272. Suomesta soitettaessa eteen tulee 351 eikä numeroista tiputeta mitään pois.

      Toivon, että minua ei syytetä mainostamisesta, kun kerron, että olen itse ammattitaitoinen hieroja (klassinen, hot stones, urheilu, hermorata, intialainen päänhieronta). Minulla on valmiudet antaa hierontoja kotonamme Ponta Delgadassa, hieman vaatimattomimmissa ulkoisissa puitteissa kuin Azoric Farmassa. En tunne Azoric Farmaa henkilökohtaisesti. Tietoni perustuvat pelkästään firman lehti-ilmoituksiin.

      Omat yhteystietoni löydätte galleria-sivultani.

      Ponta Delgadassa on myös muita, vähemmän (kuin Azoric Farma) esillä olevia kauneus- ja hyvinvointipalveluja tarjoavia liikkeitä.

      • Anna Azoreille

        Kiitos kovasti tiedoistasi, pistän ne korvan taaksen ja palailen mahdollisesti asiassa! :)

        Hyvää jatkoa!


      • Anna Azoreille kirjoitti:

        Kiitos kovasti tiedoistasi, pistän ne korvan taaksen ja palailen mahdollisesti asiassa! :)

        Hyvää jatkoa!

        Kauneus- ja terveyspalveluita on saatavana myös useimmissa suuremmissa hotelleissa, joissa suomalaiset matkailijat yöpyvät, vähintään tilauksesta. Hotellit palkkaavat mielellään naispuolisen estetecista-massagista -yhdistelmän (kosmetologi-hieroja). Hierojia on lisäksi saleilla (ginásio). Olkaa hyvä ja kertokaa, jos haluatte tarkempia tietoja.


      • hyvästä

        hieronnasta luonasi! Alkava selkäjumikin jäi sinne pöydällesi!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      73
      4271
    2. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      17
      2738
    3. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2497
    4. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      15
      2432
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      109
      2318
    6. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      110
      2194
    7. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      99
      2151
    8. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      609
      1946
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1945
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      23
      1683
    Aihe