Jotta totuus ei unohtuisi

vgchartz.com
X360: 10.43M
F3: 4.16M

nexgenwars.com
X360: 11.03
F3: 4.20M

kuinkas nyt noin?
6399
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

PS3: 94,431   
Räkspoks: 80,480

Hehe, vaikka räkspoksilla on vuoden etumatka, laite on laitettu alelaariin ja pelejäkin pitäisi löytyä vaikka millä mitalla, niin siitä huolimatta PS3 myy jo nyt enemmän!

Aika nöyryyttävää microsoftin kannalta, vai mitä? Toisaalta, niinhän sitä sanotaan, että historia toistaa itseään. Näyttää käyvän PS3 vs xbox360 skabassa samalla lailla kuin PS2 vs xbox:issa. Sony vaan osaa tämän homman.

Äänestä
  • 14 000 konsolin viikkovauhdilla PS3:lta kestäisi 428-500 viikkoa (8 - 10 vuotta) ottaa Xbox360:n 6-7 miljoonan konsolin etumatka kiinni :) LOL!

    Äänestä

  • sonylta kirjoitti:

    14 000 konsolin viikkovauhdilla PS3:lta kestäisi 428-500 viikkoa (8 - 10 vuotta) ottaa Xbox360:n 6-7 miljoonan konsolin etumatka kiinni :) LOL!

    herra Kutaraki olla vieraillut liian tiuhaan plekepoikien unissa,kun noin ovat sekaisin mikä myy ja mikä ei.

    Äänestä

  • taas.. kirjoitti:

    herra Kutaraki olla vieraillut liian tiuhaan plekepoikien unissa,kun noin ovat sekaisin mikä myy ja mikä ei.

    Wii on selkeä voittaja. PS3 ja XBOX suunnilleen
    tasoissa mikäli eliminoidaan XBOX:in aikaisempi
    aloitus.

    Markinoille ensin tullut konsoli on etulyöntiasemassa,
    joten siihen nähden PS3 pärjää hyvin.

    Äänestä

  • sonylta kirjoitti:

    14 000 konsolin viikkovauhdilla PS3:lta kestäisi 428-500 viikkoa (8 - 10 vuotta) ottaa Xbox360:n 6-7 miljoonan konsolin etumatka kiinni :) LOL!

    Paljonko kiinniottaminen kestää 50 000 viikkovauhdilla. Entäpä 100 000, 200 000 .... viikkovauhdilla?

    Bonustehtävä: Tarkista paljonko PS2 myy tällä hetkellä. Entä ensimmäinen xbox?

    Niinpä.

    Äänestä

  • Minä se järkevänä odottelen, kun en ps2:llakaan ole kerennyt kaikkia hyviä läpi pelaamaan. Mitä järkeä ostaa PS3:ea vain MGS:n ennakkohypen vuoksi? Sonyfanien kannalta nöyryyttävää kun kun osoittavat faneutensa ostamalla laitetta jolle on tullut kilpailijaansa huonompia pelejä. Tai sitten boxin hajoominen vaikuttaa liikaa että kansa haluaa luotettavampaa konsolia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Floppedi kirjoitti:

vgchartz.com
X360: 10.43M
F3: 4.16M

nexgenwars.com
X360: 11.03
F3: 4.20M

kuinkas nyt noin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu