Kuinka monelle päivälle eteenpäin EPG:n pitäis näyttää ohjelmatietoja eteenpäin? Aikaisemmin minulla näkyi ohjelmatiedot 7 päivää eteenpäin, mutta n. viikko sitten tehtyäni boxille (5100PVRc) ohjelmistopäivityksen, niin sen jälkeen ohjelmatietoja näkyy vain kaksi päivää eteenpäin? WTF? Onko muilla vastaavia kokemuksia? Miten sen sais taas näyttämään 7 päivän ohjelmat?
Topfieldin EPG
8
776
Vastaukset
Mulla on 5100 T (PVR ilman HDMI:tä) . päivitin sen kuukausi sitten ja se näyttää 7 päivää EPG:tä
Jim-kanavan EPG hävisi ja se korjaantui kun teki perusnollauksen ja uuden kanavahaun. Kokeilepa sitä. Tarkasta sen jälkeen asetukset, mm. kielet ja pysäytä jatkuva ajansiirto jos haluat vähemmän aantä ja virrankulutusta.- viikko
Jep, viikko pitäisi näkyä. Joskus ei hae EPG:tä ellei vaihda sille kanavalle tai samassa kanavanipussa olevalle kanavalle.
JIM:n EPG hävisi koska ko. kanavan paikka oli muuttunut. Siksi tarvittiin uusi kanavahaku "korjauksena". - Laura -80
Kiitos vinkeistä. Kokeilin noita, muttei apua ollut. Eli tarkoitit ilmeisesti nollaamisella noita tehdasasetusten palauttamista? Tuntuu että päivittämisellä mentiin ojasta allikkoon. Muutenkin valikoiden, kovalevyn käyttö hidastunut paljon päivityksen myötä. Aiemman yhden pikkuharmin tilalle on tullut monta isompaa harmia!! Oiskohan päivitys jotenkin mennyt metsään? Auttaisko uudelleen päivittäminen, tuskin?
- Harmistunut
Laura -80 kirjoitti:
Kiitos vinkeistä. Kokeilin noita, muttei apua ollut. Eli tarkoitit ilmeisesti nollaamisella noita tehdasasetusten palauttamista? Tuntuu että päivittämisellä mentiin ojasta allikkoon. Muutenkin valikoiden, kovalevyn käyttö hidastunut paljon päivityksen myötä. Aiemman yhden pikkuharmin tilalle on tullut monta isompaa harmia!! Oiskohan päivitys jotenkin mennyt metsään? Auttaisko uudelleen päivittäminen, tuskin?
uudelleen päivityskään.
- // J-P
Saman päivityksen menin tyhmyyttäni tekemään minäkin, ja EPG todella lyheni 3 päivään. :(
- Toppix
Teithän ohjelmistopäivityksen jälkeen tehdasasetusten palautuksen ja töpselin tuuletuksen, eli laite n. minuutiksi pois verkkovirrasta ??
Itsellä Masterpiecen päivityksn jälkeen (2.95) EPG säilyi edelleen 7 pv:n mittaisena.- Harmistunut
ja tein tuon tehdasasetusten palautuksen ja töpselin irrotuksen: tilanne paheni siten, että osaa ent. asetuksista en meinannut saada palautettua! Eikä edelleenkään EPG näytä kuin 2-3 pv!
Eikö tuota muka saa mitenkään muuten tehtyä?! - Laura -80
Juu palautin alkuperäiset asetukset ja tuuletin johtoa, mutta ei mitään apua. Sama päivitysversiokin on kuin sinulla. Tänään sit vaihdoin alkuperäisin EPG:n Plasma-EPG:hen kun ajattelin vian olevan siinä -ei jeesannut -3 pv ohjelmatietoja näkyy eteenpäin edelleen...:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191632
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991468Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy36864Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29839Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?36759Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50756Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56708Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37700Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s42699Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37663