lappari saunassa?

käyvätkö teidän lapparit saunassa? meijän kaveri haistelee saunan oven alta, muttei jalallakaan astu (vahingossakaan) saunan puolelle, kun se on lämmitetty.. mutta suihkuverhon takana ihmettelee mistä pisarat lentelee kun suihkussa käy..
6861
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei meidänkään lappari käy saunassa silloin, kun se on lämmitetty, koska siellähän on hirveän kuuma, ja lappareilla on muutenkin paksu turkki.

Äänestä
  • Meillä ei myöskään tule saunaan, paitsi joskus piipahtamaan, mutta pukuhuoneessa makoilee lattialämmityksen päällä, kun olemme saunassa ja suihkussa.

    Äänestä

  • onnellinen koiranomistaja kirjoitti:

    Meillä ei myöskään tule saunaan, paitsi joskus piipahtamaan, mutta pukuhuoneessa makoilee lattialämmityksen päällä, kun olemme saunassa ja suihkussa.

    Meidänkin kaksi koiraamme makoilevat odottamassa meitä saunan oven ulkopuolella. Jos jompi kumpi meistä tulee käymään saunasta huoneiston puolella käymättä suihkussa, jatkavat koirat makaamistaan. Kun tulee pois saunasta käytään suihkussa, säntäävät nämä odottajat kilvan jääkaapin eteen istumaan. Heidän pitää mielestään saada joku herkkupala hyvästä odottamisesta:)

    Äänestä

Meidän lappari olisi joka kerta mukana saunassa jos vain päästäisin sen sinne. Täytyy vähän rajoittaa, sillä käymme saunassa lähes joka päivä. Saunasta sitä ei saa pois ku vetämällä pannasta tai houkuttelemalla makoisalla makupalalla. Löylyäkin se ottaa, ja näyttää nauttivan siitä kovasti.( on sille tehty oma laudeliinakin, jonka se odottaa aina ensin ennen kuin käy maate lauteille. ) Hauskoja hauvoja....

Äänestä

Meidän poju saunoisi kyllä vaikka aina. Johtuu varmaan siitä, että tahtoo muutenkin olla siellä missä muutkin. Tosin ei sitä saunan kuumuus tunnu haittaavan, päinvastoin.
Mutta ei me olla sitä saunaan otettu kun joskus pieneksi toviksi, pelottaa että se saa siellä nestehukan ja jonkun halvauksen, kun sillä on näin kesällä jo muutenkin kauhean kuuma... :P

Äänestä

Meijän porokoita käy mun kanssa saunassa ainakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


utelias... kirjoitti:

käyvätkö teidän lapparit saunassa? meijän kaveri haistelee saunan oven alta, muttei jalallakaan astu (vahingossakaan) saunan puolelle, kun se on lämmitetty.. mutta suihkuverhon takana ihmettelee mistä pisarat lentelee kun suihkussa käy..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu