miksi tää kaupunki on tää mikä on? miksi puhutaan niin paljon paskaa ja muiden asiat kiinnostaa ihan liikaa?? miks ei kaikki voi olla ihan mitä haluaa olla ja tehdä mitä vaan ilman että sitä jeesustellaan ja päivitellään ("ihan vähän vaan") kärjistäen?
on tottakai ihan jees että ihmisillä on mielipiteitä ja pitääkin olla, mutta onko pakko olla niin helvetin ehdoton joka asiassa ja tätä kautta kanavoida paskapuheet ilmoille??
on tottakai ihan jees että ihmisillä on mielipiteitä ja pitääkin olla, mutta onko pakko olla niin helvetin ehdoton joka asiassa ja tätä kautta kanavoida paskapuheet ilmoille??
Vastaukset 2
Vanhimmat
nin se on muuallakin
Olen samaa mieltä,että tämä kaupunki on yllättävän ahdistava paikka. Asuttuani joitakin vuosia muualla, huomasin, että elämisen laatu oli paljon parempaa ja ihmiset erilaisia.Toki voimme vaikuttaa valintoihimme itsekkin. Minä en henk.koht ole sellaisten ihmisten kanssa tekemisissä joita kiinnostaa muiden asiat tai tarvitsee levitellä niitä paskapuheita. omassa elämässä pitäisi olla ihan tarpeeksi jokaiselle.
Parempi, kun töissä on vaan ne työkaverit ja muuten elää rauhassa puuttumatta toisten asioihin. Ja ainahan tästä kaupungista voi lähteä muualle vaikka töihin.
Me kaikki emme ole täydellisiä, jotkut valitettavasti jaksaa jauhaa paskaa ja puhua sekä käyttäytyä sikamaisesti.
Eikä kaikilla ole niitä sosiaalisia kykyjä, sellaista älykkyyttä että voisi hienovaraisesti jättää ne paskapuheet puhumatta ja olla levittelemättä niitä juoruja.Ei niistä kannata välittää, jättää omaan arvoonsa!!Elää sitä omaa elämäänsä!