Ulvila

unohtui...

Murhaaja edelleen vapaana. Miten surmatun vaimo pystyy yönsä nukkumaan: hänhän myös sai puukon iskuja ja on ainut joka voi tunnistaa surmaajan. Itseänikin pelottaa öisin kun herään johonkin kolahdukseen, vaikka en ole lähelläkään Ulvilaa. Poliisihan kesällä ilmoitti,että läpimurto on lähellä. Luulisi nyt,että vanhan punaisen volvonkin olisi helposti löytänyt!Sellanen erottuu, jos naapurin pihassa on. Murhan motiivi lienee tiedossa,muttei paljasteta. Olisi ollut aika mielenkiintoista, jos vaimo olisi uskaltautunut televisioon kertomaan tapahtumista ja siitä,miten elämä jatkuu. Uskomaton juttu-on kuin kauheaa näytelmää tai elokuvaa...

5

788

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pohdiskellut...

      Asumme syrjäseudulla kaukana Ulvilasta, mutta on pelkoja herättänyt tapaus minussakin. Menee ovet kiinni jo aikaisemmin illasta ja ahdistun ajatellessani kuinka helppoa olisi meillekin tehdä sama temppu.
      En usko, että vaimo todellisessa vaarassa, teoreettisessa kylläkin. Murhaaja ei uskalla nyt tehdä mitään muuta kuin pitää matalaa profiilia, koska paljastuisi heti, jos vaimon kimppuun käytäisiin. Luulen, että hän sai tyydytyksensä teolleen murhaamalla hänen miehensä.
      Järkyttävä tapaus kaiken kaikkiaan. Kuinkahan on perhe, varsinkin lapset, pystyneet selviytymään tapauksesta..

      • voi vain sanoa

        että koskaan ei selkiä tääkään tapaus, että jatkakaa pelkäämistänne...


    • jopa oletkin

      herkkäuninen : " En lähelläkään Ulvilaa..."

      Voi lässynössöä...ihan kuin tuo olisi ainoa paikka missä on pahoja juttuja tapahtunut....varo vaan, kolahduksia kuuluu lisää...hah.

      • mikä mua vaivaa? ja keskisormiki on kipee.


    • murhaaja keskuudessamme

      Minuakin pelottaa, varsinkin kun asun tässä lähellä murhapaikkaa.
      Kamala ajatella,että murhaaja kuleskelee tuolla jossain vapaana, ja jos kerran on jo kyennyt murhaamaan niin miksi ei tekisi sitä toista kertaa?

      Kuka tahansa voi tietämättään olla tekemisissä tämän murhaajan kanssa ja auta armias jos sen kanssa sattuu riitaantumaan tai loukkaa huomaamattaan sen "tunteita".

      Ulvilan tapauksen jälkeen on kuulema myyty varashälyttimiä enenevässä määrin tavallisille lapsiperheille. Mutta onko niistä sitten apua kun sekopää tulee sisään raamit kaulassa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      274
      2445
    2. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      300
      1324
    3. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      108
      1211
    4. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      83
      1211
    5. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      58
      1165
    6. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      81
      1106
    7. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      44
      972
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      67
      907
    9. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      22
      860
    10. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      33
      777
    Aihe