border pennun ruoka

Hei!

Kaks 4 viikkosta pentua. Terhakoita ja ilosia, mutta mitä annan ruuaksi imetyksen ohella. Kun jotkut suosii jauheliha linjaa. Mulla pennun papanoita maidonkorvikkeeseen liotettuna. HYvÄÄ??? kun ei ne tunnu oiken tykkäävän. Help!
3328
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

raakaa jauhelihaa ja kananmunan keltuaista ja kauravelliä sekoitettuna

Äänestä

Laadukasta penturuokaa veteen liotettuna. Muussaa hyvin lionneet papanat haarukalla ja sekoita maitzena velliin/kermaviiliin/kananmunankeltuaiseen. Se että pennut eivät vielä syö "lisäruokaa" kunnolla ei välttämättä tarkoita etteivät ne tykkää. Se voi myös johtua siitä, että emolla on paljon maitoa ja se on tuttua ja turvallista syötävää niiden mielestä.. =)

Äänestä
  • Kiitos vinkeistä! auttoivat paljon

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


riikkkki kirjoitti:

Hei!

Kaks 4 viikkosta pentua. Terhakoita ja ilosia, mutta mitä annan ruuaksi imetyksen ohella. Kun jotkut suosii jauheliha linjaa. Mulla pennun papanoita maidonkorvikkeeseen liotettuna. HYvÄÄ??? kun ei ne tunnu oiken tykkäävän. Help!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu