Gaudiya Vedanta -yhdistyksen

kotisivut yhä alhaalla?

Heips!
Vieläkö Narayanan seuraajilla on toimintaa Suomessa? Madhava varmaan osat sanoa? Onko members.surfeu.fi -sivut tulossa toimintaan vielä, oli nimittäin laaja sivusto - tekstejä & linkkejä ja vähän polemiikkiakin kuten asiaan kuuluu ;-) yms. kiintoisaa.

T. sivuja kaipaamaan jäänyt

1

533

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Madhava

      Eipä taida valitettavasti olla. Joskus aikoinaan SurfEU muutti sivuston palvelimelle pääsyn ainoastaan oman modeemiyhteytensä käyttäjille sallituksi. Silloin ei minulla enää ollut lankapuhelinta, kännykällä ja laajakaistalla pärjäilin, ja niihin aikoihin olin jo tehnyt exittini BV Narayana Maharajan piireistä.

      SurfEU:sta on sittemmin tullut Tiscali, ja sivusto on heidän toimestaan (kaikkien muiden) kera pyyhkiytynyt jonnekin hornan tuuttiin.

      Ei mahda minulla olla edes varmuuskopiota täällä päin maailmaa, mahdollisesti jossain anopin kaapissa on joku vanha CD, jossa sivuston tiedostot vielä on... Mutta se kaappi on täältä useamman tuhannen kilometrin päässä.

      http://web.archive.org/web/*/http://members.surfeu.fi/harekrishna

      Internet Archive näemmä pelastanut ainakin osan saitista.

      BV Narayanan seuraajat ovat lyöneet hynttyynsä yhteen BV Tripurarin, BV Govindan ja muun Gaudiya Mathan porukoiden kanssa, perustettu on Sri Caitanya Sangha -niminen uskonnollinen yhdyskunta joka kuulema pitää tilaisuuksia sekä viikottain että tärkeinä festivaalipäivinä.

      SCS:n nettisivut julkaistaneen loppuvuoden kuluessa, MySpacessa heillä on yhteisö allaolevassa osoitteessa:

      http://groups.myspace.com/sricaitanyasangha

      Josko tästä jotain iloa irtosi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      75
      7471
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      73
      7319
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      153
      5914
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      54
      4857
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      20
      4129
    6. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3840
    7. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      31
      3457
    8. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      38
      3382
    9. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      82
      2857
    10. Adonikselle

      Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin
      Ikävä
      209
      2512
    Aihe