Gaudiya Vedanta -yhdistyksen

kotisivut yhä alhaalla?

Heips!
Vieläkö Narayanan seuraajilla on toimintaa Suomessa? Madhava varmaan osat sanoa? Onko members.surfeu.fi -sivut tulossa toimintaan vielä, oli nimittäin laaja sivusto - tekstejä & linkkejä ja vähän polemiikkiakin kuten asiaan kuuluu ;-) yms. kiintoisaa.

T. sivuja kaipaamaan jäänyt

1

527

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Madhava

      Eipä taida valitettavasti olla. Joskus aikoinaan SurfEU muutti sivuston palvelimelle pääsyn ainoastaan oman modeemiyhteytensä käyttäjille sallituksi. Silloin ei minulla enää ollut lankapuhelinta, kännykällä ja laajakaistalla pärjäilin, ja niihin aikoihin olin jo tehnyt exittini BV Narayana Maharajan piireistä.

      SurfEU:sta on sittemmin tullut Tiscali, ja sivusto on heidän toimestaan (kaikkien muiden) kera pyyhkiytynyt jonnekin hornan tuuttiin.

      Ei mahda minulla olla edes varmuuskopiota täällä päin maailmaa, mahdollisesti jossain anopin kaapissa on joku vanha CD, jossa sivuston tiedostot vielä on... Mutta se kaappi on täältä useamman tuhannen kilometrin päässä.

      http://web.archive.org/web/*/http://members.surfeu.fi/harekrishna

      Internet Archive näemmä pelastanut ainakin osan saitista.

      BV Narayanan seuraajat ovat lyöneet hynttyynsä yhteen BV Tripurarin, BV Govindan ja muun Gaudiya Mathan porukoiden kanssa, perustettu on Sri Caitanya Sangha -niminen uskonnollinen yhdyskunta joka kuulema pitää tilaisuuksia sekä viikottain että tärkeinä festivaalipäivinä.

      SCS:n nettisivut julkaistaneen loppuvuoden kuluessa, MySpacessa heillä on yhteisö allaolevassa osoitteessa:

      http://groups.myspace.com/sricaitanyasangha

      Josko tästä jotain iloa irtosi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      148
      4872
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      184
      3943
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      120
      3619
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      44
      2926
    5. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      138
      1886
    6. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      44
      1687
    7. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      60
      1360
    8. Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta

      Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk
      Maailman menoa
      26
      1299
    9. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      21
      1271
    10. Meitä ei tule

      Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌
      Ikävä
      23
      1223
    Aihe