Onko yleinenkin vaiva?
Ei ole merkitystä kuinka kiihottunut olen tai mitä teen, silti erektio laskee n. minuutissa kortsun laiton jälkeen.
Naiseni on mahtava, kaunis, seksikäs, peto pedissä... Ottaahan se (ala)päähän kun ei kykene ehkäisyn kanssa toimimaan.
Ei ole merkitystä kuinka kiihottunut olen tai mitä teen, silti erektio laskee n. minuutissa kortsun laiton jälkeen.
Naiseni on mahtava, kaunis, seksikäs, peto pedissä... Ottaahan se (ala)päähän kun ei kykene ehkäisyn kanssa toimimaan.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Olen nainen ja olemme ystävättärien kanssa keskustelleet aiheesta. Melkein kaikille yli 40v miehille käy juuri noin. Joillekin nuoremmillekin. Miksi? Siksi, kun miehet eivät ole tottuneet kortsuihin. Ne, jotka käyttävät niitä aina, onnistuvat lähes aina säilyttämään erektionsa. Halpa henkivakuutus itsestään välittäville!
Naiset - vaatikaa kumit kehiin. Ja jos miehellä ei toimi - älkää myöntykö ilman kumia, ainakaan satunnaisissa suhteissa. Vaarallista peliä nykypäivänä!
T. HerranTerttu ja sen siskot
Henkivakuutus?
Miksi ihmeessä pitäisi näin vakituisessa suhteessa. Ja onhan se melkein sama ku antais makuaistin pois ja rupeis syömään.
Niin, miksi kumia pitäis käyttää meidän jotka eivät huoraa?
Meillä käytössä aina kondomi, koska muuta minulle sopivaa ehkäisykeinoa ei ole vielä löytynyt. Eikä lapsia kuitenkaan ole vielä tarkoitus tehdä.
Tuntuuhan se pahalta miehen puolesta, kun tiedän, että se haluaisi ilman, vaikka urhoollisesti yrittääkin aina väittää, että ihan hyvä kondominkin kanssa. Vielä ei ole seisokkiin heikentävästi vaikuttanut, toivottavasti ei vaikutakaan. ..ja olisihan se minustakin paljaaltaan ihanaa.. Toistaiseksi on kuitenkin tähän tyydyttävä.
Olen vakkarisuhteessa, mutta kumia on pakko käyttää, koska muuta sopivaa ehkäisyä en vielä ole onnistunut löytämään. Ja lapsia ei kuitenkaan ole tarkoitus tehdä.
Tuntuuhan se pahalta, kun tietää, että mies haluaisi paljaaltaan. Vaikka aina urheasti väittääkin, että kyllä kumin kanssakin on ihan hyvä. Olisihan se itsestäkin ihanampaa ilman mitään välikappaleita. Mutta näin se nyt vain on hyväksyttävä.
On paljon naisia, joille pillerit eivät sovi. Eli miehenä suostun käyttämään kumia :)
Kannattaa ottaa rennosti, laitat kumin päälle etkä hätäile. Annat naisesi vaikka laittaa sen tai pyydät runkkaamaan kalua. Sitten vaan rauhassa tositoimiin.
Ei kumin laittamisessa ole mitään kummallista tms. Kyllä nainen ymmärtää sen "sähläämisen".