Mites on boxipojut, kun tulevaisuus olikin lähempänä kuin kuvittelitte? Pelit eivät mahu enään dvd.lle.
http://www.livegamers.fi/misc/news.php?shownum=3350
http://www.livegamers.fi/misc/news.php?shownum=3350
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
http://www.peliplaneetta.net/pelikonsolit/uutiset/7739/Pelikonesota-kyllastyttaa-Epicin-Mark-Reinia/
"Jos 360:n UT III ylittää dvd:n levytilan, keksimme jonkin muun tavan tarjota konsolin omistajille saman sisällön kuin muissakin versiossa, kuten esimerkiksi Liven välityksellä ladattavana, Rein selventää"
Jollei peli mahdu yhdelle DVD:lle, se mahtuu varmasti kahdelle. Kovalevyasennuksetkin ovat nykyään pelivalmistajan harkintavallassa, joten peli voidaan tarpeen vaatiessa asentaa PS3:n tavoin kiintolevylle, jolloin on melko yhdentekevää kuinka monella levyllä peliasennus toimitetaan. Paitsi että pelidataa voidaan edelleen lukea DVD:ltä, kun PS3:n Blu-ray on siihen aivan liian hidas. Tämä säästää melkoisen määrän tallennustilaa, kun PS3-puolella koko peli datoineen päivineen on asennettava kovalevylle.
Ikävää, että xbox käyttää vieläkin viimevuosituhannelta olevaa dvd-teknologiaa.
Ja mikä pahinta, osassa xboxia ei ole edes kovalevyä, mikä ennestään rajoittaa pelintekijöitä.
Noh, onneksi PS3 kärsii xboxin rajoitteista vain multiplattareiden osalta. Eksluusivit pelit suunnitellaan hyödyntämään suoraan PS3:n uuden sukupolven ominaisuuksia, ja näinpä saadaan kaikki tehot irti.