Hei!
Olen aikeissa olla fuengirolassa loka-helmikuuhun asti, niinpä haluaisinkin tietää, kuinka lämmin siellä on talvikuukausina, että tietää hieman, minkälaista vaatetta ottaa mukaan?? Pientä vaate vinkkiä kaipailisin...=)
Jos ottaa kannettavan mukaan, niin sehän tarvitsee ottaa käsimatkatavaroihin, mutta saako sitten enää olla koneeseen esim. reppua??
Hyviä vuokranantajia?? Maarit Casasta kokemuksia?? yksiöiden uokrahinnat??
Kiitos vastanneille!! =)
Fuengirola!!!!
4
1598
Vastaukset
- freelife
Vuokrataso vaihtelee. Viime syksynä maksoin Hotelli Pyrissä (rantabulevardin luona) yksityisen omistamasta pienestä kaksiosta 600 €/kk. Nyt lähden lokakuuksi ja maksan kolmiosta lähellä Pyrriä saman vuokran. Kauempaa rannasta saa halvemmalla. Loka-marraskuu ovat lämpimiä ja olen ollut joskus tammi-helmikuussakin ja ihan hyvät säät ovat olleet.
- Käytännön tietoa
Käytönnön tietoa Fuengirolan vuokrahinnoista:
http://espanja.org/node/4230 - lämpimästi
Maarit Casaa, vuokrasimme kesällä asunnon ja olimme todella tyytyväisiä! Ja aiomme vuokrata toistekkin. Asunto oli hyvä ja Maarit itse hyvin miellyttävä henkilö!
- Rike
Itselläni oli mukava kaksio Los Bollichesissa vuokralla Maaritin kautta n. 6kk viime talvena. Oli mukava asioida. Maarit on hyvä tyyppi, luotettava ja reilu. Kuten muu porukkakin siivoukset tekevää henkilöä myöten. Toki joltain yksityiseltä saattaa saada asunnon neljä euroa halvemmalla, mutta jos aiot käyttää vaivattomampaa välitystoimistoa niin katso maaritcasan sivut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne1076904- 954431
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista483806Kyllä se taitaa olla nyt näin
Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee483502- 513498
- 1883445
Odotan että sanot
Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san242949- 672654
- 462491
- 131854