Olen hankkimassa kotiteatteria, joka toimisi myös stereoina. Vaihtoehtoja olen käynyt kuuntelemassa ja katselemassa. Onkos teillä minkälaisia kokemuksia. Olen itse miettimässä mm. Yamahan erillistä vahvistinta, dvd:tä, kajarisarjaa tai sitten Bosen 1-2-3 järjestelmää. hintaa saa olla enintään tonni.
Kotiteatteripaketti myös musiikin kuunteluun
katsele ja kuuntele
21361
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Merkkeihin en ota kantaa kun makuja ja tarpeita on niin monia.
mutta erilliset kannatta hankkia ihan vaan sen takia, että osia on helppo vaihtaa parempiin varallisuuden tai innostuksen kasvaessa.
jos hdmi ei ole tärkeä kannattaa katsella käytettyjäkin.
Minunkin mielestäni kannattaa ostaa erillissarja, tietenkin paketti on hyvä ratkaisu jos et oikein hirveästi jaksa tulevaisuudessa säheltää laitteiden kanssa.
1000e saa jo ihan hyvän kotiteatterin, esim. vahvistin sony str-dg510s 279e toki yamahaltakin löytyy vastaavan hintaluokan vahvari, sitten kajarit esim. jamolta löytyy erilliskajareita ja paketteja, jamo s408hcs sub200 299e 179e. dvd-soittimeksi itse valitsisin tallentavan kovalevy dvd-soittimen digivirittemellä esim. samsung sh853 479e.
Hintaa tais tuolle kokonpanolle kertyä 1236e, hinnan saa alle tonnin jos osta ihan perus dvd-soittimen.
http://www.expert.fi/easydata/customers/expert/files/vo_elokuu2007_korjattu/