menen marraskuussa kyseiseen hotlaan ja ois kiva jos joku vois valaista millainen hotla tuli varattua? Antakaa niin risuja kuin ruusujakin. Kaikki kyseisestä paikasta käypi. Kiitos!
sousse
Marhaba Beach
6817
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Siis mikä hotelli kyseessä?
Marhaba hotelleja ainakin kymmenen
mutta ei taida millään suomalaisella
matkanjärjestäjällä olla Marhaba Beachiä?
Ei kai ole mitään järkeä vielä varata Tunisian
matkaa marraskuulle koska äkkilähtöjä riittää
silloin vuoden halvimmat hinnat ja saa jopa 80%
alennusta.
Äkkilähtöhinnat alkaen 169 euroa marraskuussa.
edelliseen.. on totta että marraskuussa saapi tunisian matkoja suht edullisesti, ainakin dominalta, nehän vie sinne melkein jouluun saakka, am lopettaa muistaakseni 12.11, samoin kai tjäre. marhaba-ketjun hotelleja on paljon, taitaapi tuoi m-beach olla tjärellä. sitä paitsi, kyllähän se rupeaa jo marraskuun puolivälissä ainakin tuo välimeri oleen aikas kolee paikka, anyway, hyviä tunisian matkoja kaikille.
HEIPS , USKALLANKO LUOTTAA ÄKKILÄHTÖÖN ? Olisin lähdössä lasten kans Sousseen marraskuun puolenvälin aikoihin . Lasten iät 4v ,6v ,12v ,13v . Onkohan tilaa ja millasia hotelleja mahtaa olla tarjolla ? Mistä saisin halvimmat matkat ja koska olisi syytä ruveta kyseleen ?
mutta ottakaa huomioon, että kaikki eivät voi lähteä viikon ja kahden varoitus ajalla, ikävä kyllä !!
Riippuu tosi paljon mitä työtä tekee ja työnantajasta.
hotelleista sen verran, että isoimmat ja myöskin vanhimmat sijaitsevat juuri siellä missä marhaba-beachkin, eli 3-4 km soussesta port el kantaouihin päin. mb on isohko vehreässä puutarhassa, rannalla, ympärillä muutama muu samaan ketjuun kuuluva hotelli, joten niiden palvelut on yhteisiä kaikkien asiakkaiden kera. varsin viihtyisää. iltamenoa jos kaipaa niin vieressä on ainakin kaksi hyvää diskoa, tour-khalef ja marhaba. muutenhan meno keskittyy suurten hotellien aula-baareihin, mitkä ovat tosi isoja, on kaikenlaista ohjelmaa, tanssiakin.sitten ne äkkilähdöt marraskuussa..kokemuksella sanon, että niitä saa, tuohon aikaan matkoja tekee domina travel ja detur.dominalla on hotelleissaan isojakin huoneita perheille, eikä maksa extraa. lasten kanssa menisin kyllä ennemmin hammametiin, kuin sousseen. hammamet pienempi ja paremmin hallittavissa, sousse suuri, likainen ja meluisa.molemmissa toki hyviä sekä huonoja puolia, niinkuin kaikkialla, nämä omat kokemukseni ovat yli 20 tunisian matkalta. edelleen hyviä tunisian matkoja kaikille.