... :(

Piti tulla sitte ihan tänne asti avautumaan eli mun jalka amputoidaan muutaman päivän päästä nilkan yläpuolelta ja oon todella masentunu siitä mites liikunta onnistuu ja entäs tytöt....... prkl
6916
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Elä ny viitsi valittaa, saat kumminkin sellasen metallisen tekojalan jolla voi kertapotkaisulla tappaa vaikka karhun.

Äänestä

Mä en kyllä vilkasisikaan jalkapuoleen! HYI!

No eiku ei se amputaatio sun kiinnostavuutta hävitä! =) Saisi olla aika pinnallinen pimu, joka hyljeksisi ton takia! Ja niidenhän perään ei kannata haikailla... Mutta onpas ikävää! Mahtaa tuntua tosi pahalta. Kyllä sä kai jotenkin pärjäät. Jotenkin. Niin kannustavaa. VOIMIA!

Äänestä
  • En minäkään omaa elämääni kehu, mutta täytyy kyllä myöntää että paska tuuri sulla!

    Haluatko kertoa tuliko tuo jonkun onnettomuuden seurauksena vai miten?

    Äänestä

Joo aika paska juttu on.. Mutta kunhan muista ettei elämä lopu siihen. Meijänkin koulussa on oikeen helvetin hyviä esimerkkejä 2 kappaletta. Molemmat on pyörätuolissa. Toinen rullaa ittensä jokapaikaan ja menee jopa kynnyksistä yli. Käy itse vessassa ja nousee takaisin tuoliin. Se ajaa jopa autoa, joka oli ainakin mulle aikamoinen, positiivinen tietenkin, yllätys. Toinen on sitten sellanen saatanan surkee tapaus jota aina lykitään jokapaikkaan ja sille haetaan aina repusta kaikki ja kun siltä tippuu lattialle jotai nii se pyydetään nostamaan sille, vaikka se ihan hyvin vois tehä kaikki noi itte. Se ei pysty rullaamaan ittensä edes alamäkeen.

Kunhan vaan muistat että pystyt vielä melkein kaikkeen. Ja löydät vielä sen tytönkin, joka välittää susta eikä sun jalasta. Sehän nyt on "vaan" jalkaterä. Liikkumaankin pystyt ihan normaalisti, kun opettelet vähän aikaa.

Tsemppiä sulle, kaikki mikä ei tapa, vahvistaa.

Äänestä

mutta huomaat kyllä jossainvaiheessa että ilman sitä jalkaakin pärjää.

Äänestä

aika paska juttu että jalka menee, voitko kertoo miks?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


:(:(:( kirjoitti:

Piti tulla sitte ihan tänne asti avautumaan eli mun jalka amputoidaan muutaman päivän päästä nilkan yläpuolelta ja oon todella masentunu siitä mites liikunta onnistuu ja entäs tytöt....... prkl

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu