Kuulin lausahduksen,että mäykyt ei todellakaan pidä uimisesta... En tiedä,ei kai pitäisi yleistää.Mun mäykkyseni on todella kova uimari,oikea vesipeto...Uisi vaikka järven ympäri,jos en olisi rannalla karjumassa sitä takaisin päin,ryntää ilman keppiä yms veteen ja lenkkipoluiltakin etsii jokaisen lätäkön tai ojanpohjan.Mites muilla?
Uimareita ?
3
497
Vastaukset
- kaks vee
on pulahtanut noutajamme perässä pari kertaa uimaan, mutta yleensä tyytyy kahlailemaan. neiti inhoaa muutenkin vesisadetta ja lätäköitä, silloin tehdään hädät pika-pikaa ja sitten sisälle ihanaan lämpöön. ihana ja lempeä koiruli, leikkisäkin.
- Rhanna
...inhoaa vesisadetta, silloin tosiaan hädät tehdään niin pian kuin voidaan ja sitten juoksujalkaa kotiin. Mutta se uiminen! Tämä karkkaripojunihan varmaan asuisi järvessä jos voisi. Järvestä ei meinaa millään saada pois ja kaikki vesilätäköt suihkulähteisiin kiinnostavat, ihan vain vaikka jos pääsisi edes hieman kahlailemaan sinne :)
- Elli3
Rhanna kirjoitti:
...inhoaa vesisadetta, silloin tosiaan hädät tehdään niin pian kuin voidaan ja sitten juoksujalkaa kotiin. Mutta se uiminen! Tämä karkkaripojunihan varmaan asuisi järvessä jos voisi. Järvestä ei meinaa millään saada pois ja kaikki vesilätäköt suihkulähteisiin kiinnostavat, ihan vain vaikka jos pääsisi edes hieman kahlailemaan sinne :)
Meidän karkeakarvainen karvakuono inhoaa vesisadetta, ei pistä nokkaansa ulos jos vettä sataa tai lonska lentää...uiminenkaan ei ole mieluisaa, jos hänet viedään vähän kauemmas rannasta, hän alkaa välittömästi räpiköidä takaisin rantaan mahdollisimman nopeasti. Suihkussa käyminen onnistuu mutta ei sekään lempijuttuja ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827066Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267033Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845218Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605163Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405088Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274575Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163417Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003360