kytkin luistaa

mitä öljyä kannattais laittaa ??
4443
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

nii ei liiraa ei.

Äänestä

Delvacci vaivaa......

Äänestä

varmaan kunnostaa se kytkin. Vaihda levyt ja jouset ja säädä oikein. Öljy ei kunnossa olevaan kytkimeen juurikaan vaikuta, ellet sitten käytä väärää öljyä jota on terästetty, joko öljytehtaan toimesta, tai itse, tunkemalla jotain ihmeainetta öljyn sekaan. Toki sen ymmärsin, että tuo aloituksesi oli pelkkää provosointia, mutta tiedoksi noin yleensä. Kytkimen luistaminen johtuu yleensä ja melkein aina, väärästä käytöstä ja väärästä säädöstä. Oman lisänsä soppaan tuo aivan normaali levyjen ja jousien ikä ja kilometrit. Se ei parane millään öljyllä, vaan vaihtamalla kuluneet osat ja puutuneet jouset.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


???? kirjoitti:

mitä öljyä kannattais laittaa ??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu