Hei kaikki kuumeilijat!
Onko kukaan kuullut, että ripuli vois olla yksi raskausoireista? Itselläni ollut nyt kyseinen pulma yli viikon. Eilen olis menkat pitäny alkaa.
Kiitos vastaajille!
Ripuli raskausoireena?
6
10717
Vastaukset
- Bumble-B
Mulle iski ripuli 5 pv ennen menkkojen alkua. Ripuli laantui vähitellen mutta maha jäi löysälle ja sitte teinki plussatestin ja löysä vatsa oli koko alkuraskauden vaiva.
Kerro sitte kuinka kävi, saitko plussan vai mahataudin. :)- olisi ollut oireena se
Aivan kamala ripuli iski viikkoa ennen kuin menkkojen ois pitäny alkaa. Ja samalla kauhea väsymys, joka varmaan johtui siitä ripulista. Olin vähän ihmeissään ja epäilin, joko olisin viimein tullut raskaaksi. Mut menkat alkoi kaks päivää etuajassa ja oli mun mielestä ihan normaalit paitsi kivuttomammat kuin yleensä, kun selvisin ilman särkylääkkeitä.
No, laihtui ainakin vähän ; ) - Anonyymi
hei mullakin on tällä hetkellä 5 päivää menkkoihin ja maha ihan löysällä, äsken sain testiin haamuplussan.
- ei ole, tapauksesta
riippuen.
Mulla menkkojen ikävänä sivuoireena/etukäteisoireena on ripuli. Lähes aina.- meppe
kaks plussan vauvakirjasta että heti hedelmöittymisen jälkeen aineenvaihdunta kiivastuu eli voihan löysä vatsa johtua siitä.
Hassua tästä tekee sen etten edes etsinyt kyseistä tietoa kirjasta mutta se vaan sattui silmiin juuri kun istuin vessassa.
kyllä meillä on paksu vauvakirja vessassa kun ei sitä oikeen kerkiä 8kk pojan kanssa muualla lukemaan. - Muistan lukeneeni myös
meppe kirjoitti:
kaks plussan vauvakirjasta että heti hedelmöittymisen jälkeen aineenvaihdunta kiivastuu eli voihan löysä vatsa johtua siitä.
Hassua tästä tekee sen etten edes etsinyt kyseistä tietoa kirjasta mutta se vaan sattui silmiin juuri kun istuin vessassa.
kyllä meillä on paksu vauvakirja vessassa kun ei sitä oikeen kerkiä 8kk pojan kanssa muualla lukemaan.Mullakin on samainen kirja ja siellä tosiaan lukee, et aineenvaihdunta vilkastuu hedelmöittymisen jälkeen, joten ripuli voi hyvinkin olla raskausoire. Painotus sanalla VOI.
Useinhan sitten raskauden edetessä hommat muuttuu ummetuksen puolelle..ö
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4618278Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1165697Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi1164711Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2184613Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli364519Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s554033Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603900Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan793772Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava453715SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1153582