Eikö voi tehdä mitään,kun ilves tappaa kaikki kissat näköjään Kuhmossa nyt????
Ilves tappaa!
Mitä pitäisi tehdä?
132650
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
on enää ilveksiä? Kuinka paljon kissoja? Missä on sukupuuttoon kuolevan ilveksen oikeudet?
ilves?
Lue:
http://www.yle.fi/uutiset/kotimaa/oikea/id67848.html
Kainuussa jänikset kadonneet. Ilvestä epäillään.
Haluu heti tappajailveksen kotinurkille....irtokissat kulkee vapaana ja kuseksii joka paikkaan. Jo loppuisi riesa niistä kissoista sitten.
nami namia metsästys koira sudelle.
Kuollut kissa, paras kissa! Se on minun motto mitä kissoihin tulee. Kaivaavat kukkapenkit j kusevat hiekkalaatikot ja autotallit. Lisää ilveksiä kissoja tappamaan!!!
Voisivat tappaa muutaman turhan ihmisen pois täältä paskomasta ja muitten siivellä elelemästä
Ilveksiä vähemmän ja kiimasia Junttikepulaisia lissää!
johan se joku ihmisetkin tähän lisäsi kun oli puhe ilveksistä, että hyvä hyvä.
Myös Saarikosken alueelle lisää ilveksiä. Kissoja juoksentelee jatkuvasti vapaana toisten tonteilla. Ilveksiä lisää ja paljon!
Jonka irrallaan pito luonnossa on rikos.
Ilves tappaa kaikki kissaeläimet reviiriltään, kuten susi tekee koiraeläimille.
meinaat et "Perhe on pahin"? Ihminen on ihmiselle susi ja pahimmast pääst onkin, viitaten lausumaasi. Ymmärtänet. Eläimet taistelee luonnos elääkseen ilman sos.tukia, ainoastaan lyijypaukkui ym. saavat niskaansa JA AINOASTAAN SIITÄ SYYSTÄ ETTÄ METSÄSTÄJÄT saavat kehuskella saaleillaan. En ole l-aktivisti, mut kuis kävi Kuhmo-Nurmes-akselil karhunkaados? Voisit muuten pienenä vinkkinä kirj. latinaa muutenkin kuin pelkkänä fraasina!