Panhead vm. 1962 olisi myynnissä noin 15:sta "tontun" hintaan ja pitäisi olla ns. orkkis-kunnossa, mutta kannattaako ostaa ? ? ? ?
Toki "järkisyyt" sanovat ei, mutta . . . . ja onhan noita wanhemman puoleisia japseja tullut kunnosteltua, joten sormi "pers* * * " ei olla.
Toki "järkisyyt" sanovat ei, mutta . . . . ja onhan noita wanhemman puoleisia japseja tullut kunnosteltua, joten sormi "pers* * * " ei olla.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Oletko kokeillut ajaa sillä? Kun olet Japseihin tottunut niin vanha pannu ei oo mikään raketti vaan laiskan letkeä! Mulla oli 52 pannu aikoinaan.Nyt on Shovel mutta ei sen takia että ois nopeampi vaan kun sain sen sopivalla hinnalla ja ei siitä orginaalia tule vaan chopper!Jos pannu maksaa 15 eeroa niin pitää siihen hintaan olla pirun hyvä! Chopperit on kalliimpia mutta on orkkiksissakin se oma viehätys!
toi on aika kova hinta vakio pannulle
niin osta ihmeessä,mutta älä noin paljoa maksa.Jos olet japsien kanssa tapellu,niin ei mitään arvuuttelua,pannun kanssa pärjäät varmasti.
vai
mitä vitsiä tossa nyt on?Ei toi tarkoita että vanha pannu olisi parempi vaan ettei sen korjaileminen ole mitään ihmeellistä semmoiselle joka on koneisiin perehtynyt,vaikkapa sitten japanilaisiin moottoripyöriin.Päinvastoin,vanhoissa harrikoissa on vielä tekniikka jota pystyy(ja tetenkin tarvitsee)korjamaan.