miksi

S24 sivusto takkuaa jatkuvasti ja tökkii? samaa paskaa jatkunu jo vaiks kuinka kauan!
5346
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

tökkimiset alkoivat vuoden -05 sähköpostiuudistuksen jälkeen.

Nyt homma on niin sekaisin etten ole ennen nähnyt. Itse asiassa mikään ei toimi kunnolla, ei myöskään tiedotus.

Keskustelut ovat tökkineet pahasti jo pitkään eikä tiedotteissa ole mainittu asiasta sanallakaan.

Portaali haluaa lisää käyttäjiä, mahdollisuus rekisteröintiin tulee esiin monessa kohtaa.

Jos siis portaalilla on haluja saada lisää käyttäjiä, luulisi olevan myös tarve pitää palvelut kunnossa.

Ei kait ole mitään järkeä että keskusteluissa käydään sananvaihtoa käymässä "kaverin" profiilissa ja näin vastata kommenttiin.

Chatit näyttävät toimivan hyvin aina. Kumma juttu sillä luulisi sen puolen vievän paljon enemmän kapasiteetista kuin keskustelujen.

Kaikki eivät halua chattailla ja siksi keskustelusivujen toiminen on tärkeää.

Keskusteluissa on monelle elintärkeää asiaa vaikka asiantuntija-apu voi monessa kohdin olla paikallaan. Sen sijaan jos sattuu fiksua väkeä olemaan paikalla, voi saada asiallista pika-apua siltä seisomalta.

Ylläpitopuoli on siis aiemmin kertonut ongelmista ja pahoitellut tapahtumaa. Mitään tällaista ei kuitenkaan ole ollut pitkään aikaan nähtävissä ja minkäänlaista vuorovaikutusta ei ole olemassa paitsi mahdollisuus soittaa.

Kallista on soittaminen vaikka monelle tuskin ylitsepääsemätön ongelma. Siitä tuskin mitään hyötyä on joten jääköön soittamatta.

Sanovat että Ruotsin puolella passagen.se toimii loistavasti joten tuli mieleen että voisivathan keskustelijat mennä sinne puolelle ja keskustella, jos ei ruotsiksi niin suomen kielellä ja jos ei ajettaisi pois?

Joka tapauksessa ylläpidon käytös käyttäjiä kohtaan on ala-arvoista, siitä ei pääse minnekään. Kukaan siellä ei viitsi laittaa edes pientä viestiä teknisiin tiedotteisiin?

Äänestä
  • Erikoista että s24 on jatkanut samaa paska linjaans a aina vaan eikä ole tehnyt mitään asian eteen ovatko he niin laiskoja vaiko tyhmiä etteivät tajua tehdä mitään?

    Äänestä

  • nomex5 kirjoitti:

    Erikoista että s24 on jatkanut samaa paska linjaans a aina vaan eikä ole tehnyt mitään asian eteen ovatko he niin laiskoja vaiko tyhmiä etteivät tajua tehdä mitään?

    ...että Ylläpito vaivautuisi lukemaan näitä palstoja, vaikka heidän tiedotesivullaan lukeekin, että kaikki pulmatilanteet luetaan jne.

    Minä olen laittanut e-mailia kahden viikon aikana kymmenisen kertaa (siis joka päivä yhden meilin) tiedustellakseni erästä ongelmaa, mutta mitään yhteydenottoa ei ole tullut.

    Soitin yhden kerran ja yllätys, yllätys, ei tarvinnut odottaa puolta minuuttia kun jo vastattiin. Nuorehko naisen ääni kertoi minulle hieman kiukkuisella äänenpainolla (sanotaan suoraan; itkuisena) että heillä on ruuhkaa, koska ylläpidossa on kolme henkilöä töissä ja ne kaksi ihmistä, jotka vastaavat teknisistä ongelmista eivät pysty ottamaan kiireiden vuoksi puheluita vastaan. Tyttö vastasi minulle, että kaikki hoituu aikanaan ja kärsivällisyyttä.

    Olin tosi yllättynyt siitä, että heidän numeroonsa ei tarvinnut jonottaa...? Luulisi, että äkäiset palstalaiset olisivat kuormittaneet puhelinlinjatkin...

    En viitsi enää tehdä mitään. Täytyy löytää joku toinen portaali äänitorveksi...

    Äänestä

  • Chatitkaan eivät toimi, päivittäin ongelmia.... Ollut uudistuksesta alkaen. Milloin jumittaa ja milloin servereiden synkronointi pettää jolloin eri servereillä olevat eivät näe toistensa viestejä tai "pahimmillaan" pyörii 2 rinnakkaista huonetta täysin erillään toisistaan (ja toisessa usein silloin roikkumaan jääneitä "haamu" käyttäjiä).

    Äänestä

  • toimivuudesta.. kirjoitti:

    Chatitkaan eivät toimi, päivittäin ongelmia.... Ollut uudistuksesta alkaen. Milloin jumittaa ja milloin servereiden synkronointi pettää jolloin eri servereillä olevat eivät näe toistensa viestejä tai "pahimmillaan" pyörii 2 rinnakkaista huonetta täysin erillään toisistaan (ja toisessa usein silloin roikkumaan jääneitä "haamu" käyttäjiä).

    suomi24 treffitkään ei ole toiminu sen uudistuksesta lähtien, aina tökkii.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


s24 ei toimi kirjoitti:

S24 sivusto takkuaa jatkuvasti ja tökkii? samaa paskaa jatkunu jo vaiks kuinka kauan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu