9 päivää jäljellä analogisten tv-lähetysten loppumiseen.
9 päivää
joojoo-mies
5274
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kaapelissa jatkuu. Lälälääääää...
Sateliitissa 2012! läl läl läää
Mitäs siihen sanotte HÄ
1.9.2007 näyttäis sitten olevan lauantai eli aika ankea viikonloppu on tv-katsojilla edessä, kun analogiset kanavat eivät enää näykään.
Tuskin digitaalisetkaan kanavat läheskään kaikilla, jos jutuissa täällä on yhtään perää.
Lauantaina on sitten kaikki mattimyöhäset liikkeellä ja digilaitteet viedään liikkeistä käsistä.
Maanantaina on sitten puhelinlinjat varattuna ja kauppojen infopisteissä tuskaisia ja kiukkuisia asiakkaita vaatimassa rahojaan takaisin.
Pitäiskö viestintäministeriön perustaa ympäri Suomea satoja 24h puhelinlinjoja antamaan kriisipalvelua digipahoinvoinnista kärsiville kuluttajille.
Suomen hallituskin voisi kokoontua viikonlopun aikana kriisipalaveriin pohtimaan tilannetta ja tarvittavia lääkityksiä.
Pitäisköhän sittenkin varmuuden vuoksi ostaa kaksi digiboxia kutakin telkkaria varten?
Enkä vain kaksi digiboxia riittää/talous :-)
Toinen vaihtoehto on jättää telkkari pölyttymään viikonlopun ajaksi ja lähteä vaikka lappiin kalastamaan...
Hmm...
turha sitten vikistä jos jättää viime hetkeen aikä osaakaan laittaa scarttia kiinni telkkariin.en tunne ketään jolla ei olisi boxi ollu jo vuosia oli sitten kaapelissa tai anteenin varassa.
Et tunne nytkään mutta ei silti boxia ennen maaliskuuta.
Vielä on anaa 190 päivää jäljellä.
Kauppiaitten kiusaksikin.