tyyppi, henkisesti häiriintynyt, mutta kyennyt "näyttelemään" työssä normaalia...
Poikansa puki tytöksi ym...Suku ja tutut nyt ihmeissään...
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200708226488292_uu.shtml
Poikansa puki tytöksi ym...Suku ja tutut nyt ihmeissään...
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200708226488292_uu.shtml
Vastaukset 14
Vanhimmat
että sikiöseulonnat kehittyisivät tulevaisuudessa niin paljon että kyseiset laitokset voitaisi sulkea tarpeettomina. Kauheata katseltavaa.
saada vaikka onnettomuudessa, kolarissa, harvinaisessa rokkotaudissa (jos ei anna rokottaa) jne. Tai synnytyksessä. Eivät kaikki vammat näy sikiöseulonnassa. Joskus terveenä syntynyt lapsi havaitaan kehitysvammaiseksi, kun ei kehity normin mukaisesti, näitä sairauksia on paljon.
Kromosomikehitysvammat ovat vain osa kehitysvammaisuutta, ja näistä tutuin Downin syndrooma ei läheskään aina edellytä laitoshoitoa.
Puheenollen siitä, mihin raja vedetään, voisi olla näiden palstojen kirjoittajien raja seulonnoissa lähellä. Kuka meistä pystyy nostamaan itsensä ja olemassaolon oikeutuksensa niin muiden yläpuolelle,että osaa vetää rajan kelvottoman ja kelvollisen välille. Ylisen eiliset kuvat olivat minun mielestäni kauniita sekä silmälle, että sielulle.
Kiitos itsensä likoon pistäneelle hoitajalle, joka antoi kasvot koko muulle, välittävälle henkilökunnalle!
Hämeenlinnassa, kun ampumisesta oli puhe. Luonnollisestikaan tällä ei Suomessamme voi olla mitään tekemistä sen kanssa, että poliisi ei puuttunut tapahtuneeseen.
Urheiluseurat nyt ovat asia erikseen...
Eipä tietenkään ole mitään tekemistä, sehän nyt on selviö...
Sehän on nyt vapaata kasvatusta, jos lapsi haluaa letit, sille letit laitetaan.
Eräs lääkäripariskunta antoi lapsensa tulla esikoulun joulujuhliin valkoisissa pitsisukkahousuissa ja rimpsumekossa. Poika tämäkin lapsi on perheen kuopus.
Kyllä mun pikkuveli vaan pisti hirveet mekkalat just ton ikäsenä kun ei saanu pistää juhliin mekkoo. Ja ihan tasapainoinen ja "normaali" poika siitä on kasvanut.
Onhan monilla pojilla lettejä ja saparoita. Mikäs siinä jos lapselle sellaiset sopii ja on tarpeeks pitkät hiukset. Käyttäähän tytötkin housuja ja niillä voi olla lyhyt tukka.
Sitä paitsi kaikki mun tuntemat lapset pitää siitä, että päätä silitetään/hiuksia hiplataan, lapsetkin tykkää hiplata aikuisten hiuksia. Ja naisista on ihana tehdä kampauksia lapsille.
näkyviin epäillyltä kuvankäsittely ohjelmalla....
Spes patrie 2000.
Nainen on kevään 2000 yliopppilas. Hämeenlinnassa on vain kolem lukiota ja vain yksi on Aulangon kupeessa. Siellä on ihan tunnistetava kuva.
Lehtikuvan resoluutio on sitä luokaa, että suurennetttaessa tuli liian rakeinen tunnistettavaksi.
ihme kielisiä vastauksia.
Ei ole digitaalisena, mutta nuo kirjat löytyvät kaikista lukioista ja kaikkien kuntien kirjastoista.
on Spes Patriaes.
siis Spes Patriae.
Näinhän se yleensä menee, tiedä vaikka isäpuolesi olisi ihana pedofiili. Tai sinä. Minusta Kata on ihana, ihannoin. Rohkea nuori nainen.