AVATKAA

Ruotsissa myönnetään kasvattilasten kaltoinkohtelu menneinä vuosina ja kasvattilasten oikeuksia ajavan yhdistyksen puheenjohtaja sanoo, että kaltoinkohtelu jatkuu edelleen.

"Ruotsin hallitus lupaa tehdä kaikkensa parantaakseen sekä sijaisperheiden että laitosten valvontaa." TV 1, tekstitv:n uutiset.
1202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kun omien lapsiesi kaltoin kohtelusta ilmoita soskuun ? Oikein sinä olet yhtäkkiä vaaraksi lapsellesi ja vaikeutat laitoksen toimintaa, eli siellä saa tehdä mitä haluaa ja siihen kun sekoitetaan vielä uskonasiat niin ei voi kun itkeä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


silmänne Suomessakin! kirjoitti:

Ruotsissa myönnetään kasvattilasten kaltoinkohtelu menneinä vuosina ja kasvattilasten oikeuksia ajavan yhdistyksen puheenjohtaja sanoo, että kaltoinkohtelu jatkuu edelleen.

"Ruotsin hallitus lupaa tehdä kaikkensa parantaakseen sekä sijaisperheiden että laitosten valvontaa." TV 1, tekstitv:n uutiset.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu