Kärsin kylpyhuoneen homeesta

Kysymys....

Voiko akupunktiolla lievitää jatkuvaa nuhaa ja nenän tukkoisuutta? Kylpyhuoneestamme on löytynyt hometta ja sinne tehdään remontti, mutta sitä odotellessa kysyisin, että voisko akupunktiosta olla apua kestämään tilannetta. Tilannehan muuttuu, mutta juur nyt, kun on vaikeaa, voisin kokeilla vaikka neulahoitoa. Kellään kokemusta tästä?

4

718

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • xenius

      mutta oireita voi lievittää: akulla lievittyy tulehdus, voidaan poistaa limaa keuhkoista, avata nenäontelo ja nostaa vastustuskykyä. Vastustuskyvn nosto on tässä oleellista.

      • homealkuinen

        Sain neulahoitoa homeen laukaisemiin iho-oireisiin. Siitä oli paljon apua heti aluksi, lopuksi oireet istuivat sitkeämmässä, mutta lievenivät.

        Suoisttelen!


      • kannattaa kokeilla
        homealkuinen kirjoitti:

        Sain neulahoitoa homeen laukaisemiin iho-oireisiin. Siitä oli paljon apua heti aluksi, lopuksi oireet istuivat sitkeämmässä, mutta lievenivät.

        Suoisttelen!

        http://www.otsoniterapia.fi

        tukihoitona esim. akupunktiolle. Edellinen hoitaa molekyylitasolla, jälkimmäinen energeettiseltä tasolta - käsittelyt tukevat toinen toisiaan.


    • Kokemusta onon

      pysyä poissa homeisista tiloista. Kylpyhuoneen remontti pitää tehdä erittäin hyvin suojatusti ettei muihin tiloihin pääse homeitiöitä. Jos remontti on suojaamaton, oireesi tulevat jatkumaan sillä itiöt ovat silloin jo muissakin asuintiloissanne. Googleta RATU-kortin ohjeet kosteus- ja mikrobivaurioisen tilan korjaamisesta. Ne ohjeet eivät todellakaan ole liioittelua vaan asiallista toimintaa jos haluat terveytesi takaisin.
      Otsonointi kaikissa muodoissaan on sekä vaarallista että kallista. Kokeiltua tuli ja tällä tiedolla jättäisin sen väliin,mutta silloin ei tietoa otsonoinnista ollut vielä kuten nyt.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut = far-right Finns Party?

      Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M
      Maailman menoa
      31
      7044
    2. Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi

      Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja
      Maailman menoa
      114
      3835
    3. Ei me olla sielunkumppaneita

      jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v
      Ikävä
      46
      3776
    4. KÄVELYTREFFIT ?

      Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo
      Ikävä
      250
      1981
    5. Porno-ope?

      Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e
      Maailman menoa
      52
      1862
    6. Hevosmies kylän kunnioitettu herra

      Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka
      Hyrynsalmi
      33
      1860
    7. Opettaja teki pornoa sivubisneksenä

      Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn
      Maailman menoa
      39
      1399
    8. Meidän välillä on jotain erityistä

      ..ja ei mikään helpoin tehtävä olla erillään..❤️‍🔥
      Ikävä
      78
      1263
    9. Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?

      Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj
      Pori
      29
      1211
    10. Tsekkoslovakialaiset Skoodat ei kelvanneet hesalaisille

      Mutta jotain "polskifiiaatteja" Itä-Blokista kuitenkin hommaavat. No kommunistiakvaarioitahan nuo ovat muutenkin. https
      Maailman menoa
      6
      1176
    Aihe