Hinnnoista vähäsen

Moikka! Olis tarkotus lähteä Ayia Napaan kahden viikon kuluttua ja haluasin tiedustella muutamaa asiaa=) Elikkäs ensimmäisenä...mitä paikkaa suosittelisitte aloitteluun eli missä olisivat halvimmat kaljat yms. ja mitä ne suunnillee maksaa? =) Entäs tuleeko siellä yöllä niin kylmä että joutuu ottaa pitkähihaista paitaa mukaan?
31611
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Moi!
Ei kyllä pitäs tulla vielä niin kylmä että tarttee pitkähihaista. Tänäkin päivänä siellä on päivisin ollu vielä 40 ja yöllä melkeen se 30. Halvin on alotella jo omassa hotellissa, parvekkeella jne. ja ostaa kaupasta juomaa. Tai sitten lähdet kävelemään kohti baarikatua ja siellä törmäät kyllä sisäänheittäjiin. Joissain paikoissa voi saada ekan juoman ilmaseksi tai joissain saat yhden hinnalla 2 juomaa ja vielä shotit päälle.

Äänestä
  • Kiitoksia oikein paljon informaatiosta=)

    Äänestä

Mun yks suosikki alottelupaikka on Ambassaden, jossa on aina hyvät ja erittäin halvat drinkkitarjoukset (esim 1-2 vapaavalintaista drinkkiä ja "oikeita" shotteja ja ilmaisliput castleen (on muihinkin, mutta castle paras ja "kallein" eli isoin säästö) Ambassaden on ensimmäinen kaksikerroksinen baari vasemmalla luostarinaukiolta katsottaessa (oikealla on Volcano pub ja suoraan edessä mm. Minos jne). Tänä vuonna keskustelupalstoilla on vilahdellut nimi mr. Frog joka tuntuu olevan uusin suosikkipaikka ainakin skandeille (en ollut itse tänä vuonna, joten en tiedä millanen / missä).

Muistattehan, että aina kun sisäänheittäjä tulee juttelemaan kysytte heti alkuun että "what's the offer / what do u got" niin eivät löpise joutavia ja ymmärtävät tarjota heti kunnon tarjouksia.

Luostarinaukion oikeassa reunassa eli Volcanosta ylöspäin kohti Black&Whitea alkaa vähän halvempi alue josta löytyysuht läheltä mm. Black Hawk josta saa välillä jopa 8-10kpl ilmaista shottia ostaessaan drinkin (alkuillasta). Tämä alue ei kuitenkaan ole yhtään niin vilkas kuin esim. Ambassadenista alkava katu jota suoraan eteenpäin kulkiessa ohittaa mm sellaisia paikkoja kuin: Napa dreams, Titanic, Hollywood, Bedrocks, Castle club, Pirates, Rock garden jne jne jne jne (monet paikat vaihtavat nimeä ja teemaa vuosittain joten voi olla erinimisiäkin. Samalta kadulta löytyy myös Scandinavian love shack eli naapuriemme iloinen mesta - tosin nyt on skandien koulut jo alkanu eli en tiedä onko sinne tunkua.

Mutta siis long story short: Napassa on sisäänheittäjät sitä varten että Te viihdytte ja kun osaatte vaatia niin viihdytte vieläkin paremmin - :)

Mukavaa lomaa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NarsissiEssi kirjoitti:

Moikka! Olis tarkotus lähteä Ayia Napaan kahden viikon kuluttua ja haluasin tiedustella muutamaa asiaa=) Elikkäs ensimmäisenä...mitä paikkaa suosittelisitte aloitteluun eli missä olisivat halvimmat kaljat yms. ja mitä ne suunnillee maksaa? =) Entäs tuleeko siellä yöllä niin kylmä että joutuu ottaa pitkähihaista paitaa mukaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu