no mitäs tämä tarkoittaa?

niin, mä ostin netistä kytkypuhelimen jo reilu viikko sitten, nyt mulle oli eilen sit ilmestyny sähköpostiin maili että "sopimusta ei voida tehdä luotonvalvonnallisista syistä"
SIIS MITÄ? mulla on luottotiedot kunnossa eikä maksuhäiriöitä, mitä toi dna sekoilee?
2971
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Soita DNA:n asiakaspalveluun ja kysy asiasta, näin se homma selviää...

Äänestä
  • Onko sulla aikaisemmin ollut DNA:n liittymä ja siinä jotain laskujen maksuviivästyksiä. Jos on, niin voi olla, ettei DNA myönnä sulle kytkyä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


täh? kirjoitti:

niin, mä ostin netistä kytkypuhelimen jo reilu viikko sitten, nyt mulle oli eilen sit ilmestyny sähköpostiin maili että "sopimusta ei voida tehdä luotonvalvonnallisista syistä"
SIIS MITÄ? mulla on luottotiedot kunnossa eikä maksuhäiriöitä, mitä toi dna sekoilee?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu