Jalkapallosta höyrytään liikaa.
Pojat potkii taas palloa ja ö-sarjassa
tavataan. Ei tule mitään EM-paikkaa.
Miksi ihmeessä moisesta urheilulajista
pitää hehkutella koko ajan.
Pojat potkii taas palloa ja ö-sarjassa
tavataan. Ei tule mitään EM-paikkaa.
Miksi ihmeessä moisesta urheilulajista
pitää hehkutella koko ajan.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Lässytilää, mene kotiin nukkumaan.
tää on tää sama jätkä...joka täällä pyörii. pettynyt iv-divarin vanhus, todennäköisesti avohoitopotilas koska suljetuilla ei kenties ole internettiä.
"moisesta urheilulajista", ja jätkä pyörii "moisen urheilulajin" suomi24 sivuilla viikoista toiseen.
hyvä! pidä lippu korkealla! sovjetska republika itärajalle hus!
Ps.voihan se olla et Suomi ei mee kisoihin, kärkijengeistä se PASKASUOMI oli tänään vaan ainoo joka voitti, vaikka sen paskakazakstanin:
armenia-portugali 1-1
belgia-serbia 3-2
mee tanssiin ja älä kirjota tänne koskaan enää.
Oletkos sinäkin niitä kendojanari gloryhuntereita jotka yllättäen esim. suomen menestyttyä alkaakin pitämään mitäsminäsanoinhyväsuomi-meininkiä yllä? Siltä vaikuttaa
Oletkos sinäkin niitä kendojanari gloryhuntereita jotka yllättäen esim. suomen menestyttyä alkaakin pitämään mitäsminäsanoinhyväsuomi-meininkiä yllä? Siltä vaikuttaa
SERBIA-SUOMI 0-0
PUOLA VOI OLLA HELPPO VASTUS TAI SITTEN EI....
Käy kiltisti sossusta rahasi.
Pallon pompottajilta pitäis rahat
antaa sinun laisillesi eläteille.
Ei kyllä naurata sekään.
SUOMELLA JA SITTEN VIELÄ PUOLA PITÄISI KAATAA KESKIVIIKKONA MAALEIN 3-2.SERBIA PELI OLI TASURI...
FUTISTA PITÄISI KEHITTÄÄ JA TEINEJÄ OHJATA POIS KALJAN JA PULLOJEN HEITTELYSTÄ POIS...JALKAPALLOON TULISI SATSATA PALJON RAHAA...
Kisoissa ollaan! Saatana!
Suomi on selviytynyt nyt miehet siis (naiset on tehnyt sen ennen) että Suomi pääsee EM jalkapallo kisoihin vuonna 2020. Jos vielä lisätään se fakta että 4 parasta maajoukkuetta viime MM kisat 2018 oli Europasta niin todella hyvä suoritus Suomelta. Ei en odota että Suomi saisi mitään mitallia, mutta tuntuu hyvältä olla mukana!
https://yle.fi/urheilu/3-11251047
Niin se vaan on ettei todellakaan edes tänä vuonna koska EM-kisat PERUTAAN KORONAVIRUKSEN TAKIA niin kuin monet muut kekkerit.
Vaarassa on jo olympialaisetkin.
tai sitten pelataan tyhjille katsomoille, jollonka epäreilu kotietu poistuu venäjä ja tanska-peleistä -> suomi jatkoon!