S-Marketti mysteriön, miksi kassalla meneteltiin niinkuin meneteltiin.
Sokoksen pääjohtaja Hiltunen piti asiaa ennen kuulumattomana ja antoi minulle yhteys tiedot Kajaaniin ja Hakalaan, joka on S-Markettien ja Maakunnan Kainuun piirinjohtaja. Hakala soitti heti, soitto pyynnön saatuaan minulle ja sovimme tästä päivästä.
Tänä aamuna minuun otettiin yhteyttä taas Kajaanista ja pantiin Ämmänsaaren myymälän myymäläpäälikkö ruotuu.
Ensin pitää kuitenkin jatkossa, asiakkaan sopia, tilin avaamisesta kaupassa, jossa hänellä on aikomus asijoida.
Kaikki eivät toimineet, sovitulla tavalla ja millaiset ohjeet, itse myymäläpäälikkö oli antanut alaisilleen, sitä tietoa ei ole käytössäni.
Jos vielä S-Marketissa Ämmänsaaressa toimitaan niin yhteys minun niin selvitetään, minä lupaan tulla avuksenne jos ei muuten tokene "Rantaneuvos" Suomussalmelta.
Suoran toiminnan mies selvitti
4
647
Vastaukset
- suorantoiminnanmies
Nyt olisi oikeus ja kohtuus Maakunnalla hyvittää ko. henkilölle vähintään se minkä arvosta hän oli tavaraa ostamassa.
Mieluummin reilummin.
Osaan ajatella, miltä tuntuu tulla nolatuksi kassajonossa.nöyrä ja katuvainen anteeksi pyyntö julkisesti, kohteeksi joutuneelta ja viikon eväät kotiin kannettuna, myymälä päälikön toimesta "Rantaneuvos"
- 1940-luvulla syntynyt
Rantaneuvokselle aktiivisesta toiminnasta kiitettävä 10 .
- Kerrankin O.K.
Tuota meininkiä sinun sopii jatkaa!
Sopii sinulle paljon paremmin kuin itsesi kehuminen täällä nettipalstoilla – ja kirjoittaminen ylipäätään.
Neuvokset ovat neuvoksia ja kirjailijat kirjailijoita, ei yhdestä miehestä moneksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2844755Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353056Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k512963Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7986Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78971Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52969
