kertokaas minulle että jos kissa on repinyt uuden sohvakalustoni , ja sivuissa on pienet raot nii miten ne saadaan kiinno "ommeltua" ...sohvani on niin kiinteä ettei sitä voi kiinnittää..siis sovissani on jokaisessa pienet raot sivuissa (kuin ratkojalla irrotettu)
; muuten kaikki yli 30 ja alle 40 miehet mukaan keskusteluun ;)
; muuten kaikki yli 30 ja alle 40 miehet mukaan keskusteluun ;)
Vastaukset 5
Vanhimmat
Osta uusi sohva ja hankkiudu katista eroon.
...ota selvää onko jonkun ystäväsi koiralla sellainen vakuutus joka korvaa sen tekemät tuhotyöt ja laittakaa sen koiran piikkiin niin vakuutusyhtiö korvaa.
Tässä tapauksessasi olisin huomattavasti ennemmän huolestunut aivan jostain muusta kun sohvan kunnosta...
Älä nyt sohvien takia kissasta luovu. En usko että kannattaa korjatakaan kun sama tapahtuu heti uudelleen. Et muuten kertonut sohvan materiaalia. No, kuitenkin olen kolmevitonen äijä vaikken sohvista tai siis niiden korjauksesta paljon tiedäkään.
Sohvia tuskin saa siististi korjattua- verhoiluta ne uudelleen tai hanki uusi irroitettava päällinen. Kissalle hanki heti raapimispuu- eläinkaupasta kunnon viritelmä. Kissasi raapii sohvaa kun ei parempaakaan kynnen teroitusseinää ole tarjolla. Tarjoa siis parempi ja suihkuta vielä jotain karkotetta uuteen päälliseen. Irtopäällinen tuskin houkuttelee raapimaan kuten pinkeäksi pingoitettu.