Forssan Subway - mielipiteitä

Mitä mieltä olette Forssan Subista. Sopiikoo ravintoketjuun ja toimiiko palvelu?
183152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

on siinä jatkeen kohdalla,joutuu pikapuoliinn siirtymään,kun jatketta aletaan rakentamaan pikapuoliin

Äänestä
  • Se mahdu siinä ihan olemaan vaikka jatke tulisi. Mahtuuhan siihen väliin vielä kevyen liikenteen väyläkin. Sitä paitsi jatke tuskin tällä menolla koskaan tulee vaikka itse sitä toivoisin.

    Äänestä

  • Asentajako kirjoitti:

    Se mahdu siinä ihan olemaan vaikka jatke tulisi. Mahtuuhan siihen väliin vielä kevyen liikenteen väyläkin. Sitä paitsi jatke tuskin tällä menolla koskaan tulee vaikka itse sitä toivoisin.

    Valta turmelee ja tämäkin porkmestari pitäisi panna jo kierrätykseen,visiot ovat joko loppuneet tai sammutettu paremmilla houkuttimilla.
    Eipä aikaakaan kun punaisella torilla puhaltavat hyiset tuulet.

    Äänestä

Hyvät on vetimet

Äänestä

Olen käynyt monilla paikkakunnilla. Missään muualla ei palvelu niin hidasta, täytteet asetellaan lähes yksitellen. Täytteitä myös normaalia vähemmän ja puolikas sub ei todellakaan 15 cm. Muualla käyn jatkossakin, Forsassa tuskin.

Äänestä
  • Hyvä oli tonnaripitko, palvelu hyvin hidasta, mutta mitä siitä, siellä ei ollut kuin yksi ainoa ihminen minun lisäkseni, joi kahvetta.
    Jos siellä ei tarvitse koskaan olla ripeällä lihaksella liikkeellä, niin ei tule sitä harjoittelua nopeaan palveluun koskaan!
    Kellä on niin kiirus?
    Koko kaupunki on ihan jähmettynyt, katso kaupunkikuvaa, ketään missään!

    Äänestä

  • Itse olen sitä mieltä että palvelu on ripeää ja "silmällekin on ruokaa" Käyn usein ja minun aikananikaan ei hirveitä ruuhkia ole ollut. Ruuassa ei ole ollut valittamista. Ehkä sait harjoittelijan tekemän annoksen? Forssan paras pikaruokapaikka. 10

    Äänestä

  • Dan Brown kirjoitti:

    Itse olen sitä mieltä että palvelu on ripeää ja "silmällekin on ruokaa" Käyn usein ja minun aikananikaan ei hirveitä ruuhkia ole ollut. Ruuassa ei ole ollut valittamista. Ehkä sait harjoittelijan tekemän annoksen? Forssan paras pikaruokapaikka. 10

    katsoo mitä vois olla,sen takaavat meidän päättäjät,estävät luonnollisen kehityksen

    Äänestä

Minulle ainakin Subway on loistava vaihtoehto ainaisen hesemössön tilalle. Koulussa ei aina jaksa syödä samaa laitosruokaa niin on hyvä välillä saada fressiä safkaa.

Äänestä

mä olen ihan koukussa.. =D palvelu pelaa ja eväät on hyvät..ehdottomasti plussaa forssassa toi subi..

Äänestä

Ei ainakaan kannata mennä töihin. On sen verran riistotyöpaikka...

Äänestä
  • Omistaja ja liikepaikka ovat muuttuneet 2007 jälkeen (ketju alkoi 2007). Vai mitä aikaa tarkoitat?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Omistaja ja liikepaikka ovat muuttuneet 2007 jälkeen (ketju alkoi 2007). Vai mitä aikaa tarkoitat?

    Näyttää olevan yrityshaun perusteella muualta tulleiden omistuksissa kuten kaupungin pitseriatkin.

    Äänestä

cittarin omalta "lihatiskiltä" kaupan sisältä saa parempia täytettyjä patonkeja ja ne on hyviä.

Äänestä
  • Silloin vielä paremmat, kun tekivät jokioisilla patonkit

    Äänestä

Subway Forssa työntekijä pitää tauoistaan kiinni ja antaa asiakkaan odottaa arvatkaa odotanko, en odottanut enkä mene enää lainkaan. Eikös sillon palvella asiakkaita kun niitä on eikä laiteta asiakkaita odottaan.

Äänestä
  • Se on kyllä ihan oikein että pitää tauoistaan kiinni. Näistä on ollut paljon juttua kuinka pikaruokapaikoissa ja ärrällä ei pysty mitään taukoja pitämään.
    Se ei ole työntekijän ongelma jos ketään ei ole siksi aikaa palvelemaan arvon asiakkaita.

    Äänestä

  • Niin, onhan se kamalaa, jos työntekijällä on ruokatauko. Tai pissahätä.
    Kritiikki Subwayn vetäjälle ei työntekijälle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kananrinta kirjoitti:

Mitä mieltä olette Forssan Subista. Sopiikoo ravintoketjuun ja toimiiko palvelu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu