2 kotelotuuletinta

alottelija virittelyssä

Elikkä olisin ostamassa uutta koteloa (mahd. NZXT:n Apollo Steel) ja useissa kuten tuossa nzxt:n kotelossakin on 2 kotelotuuletinta. emolevyssäni on 1 tuulettimen liitin eli kuinka saan molemmat tuulettimet kytkettyä? Samalla kysyisin kannattaako ostaa tehokkaampi poweri koska koneessani (hp pavilion t560.fi) on käsittääkseni vain 250w poweri?

1

407

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • make

      Kytke tuuletin suoraan virtalähteen molex-liittimeen tai jos tuulettimessa on vain kolmipinninen liitin niin adapterilla (tai jos ymmärrät sähköstä mitään niin piuhaa itse kehiin, kelt. 12V, pun. 5V, musta maa).

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 96
      1549
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1374
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1287
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1188
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      1155
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      9
      955
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      817
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      761
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      744
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      715
    Aihe