kellonajat päin seinää

Miksi lähettämäni sähköpostit näyttää vastaanottajalle että olisin laittanut ne esim illalla klo 20 vaikka laitoin aamulla kymmeneltä? sama on vastaanotetuissa, kellonajat on päin mettiä.

Mistähän lähden asiaa korjaamaan? Tietokoneen kello ainakin näytöllä on normaalissa ajassa.

Kiitos pikaisista neuvoistanne !
2296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

maapallolla (=pyöreä) on kaikki 24 aikavyöhykettä
yhtaikaa käytössä.
Et kertonut minne mailaat, joten oletan että Australiaan.

Äänestä
  • ja vaikka mailaisit Suomeenkin, niin jos
    sähköpostilaatikkosi sijaitsee jossain
    vinkuinzaluxiassa niin operaattorin, joka laittaa
    ajan postiin kello saattaa olla ties mitä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kellokaarina kirjoitti:

Miksi lähettämäni sähköpostit näyttää vastaanottajalle että olisin laittanut ne esim illalla klo 20 vaikka laitoin aamulla kymmeneltä? sama on vastaanotetuissa, kellonajat on päin mettiä.

Mistähän lähden asiaa korjaamaan? Tietokoneen kello ainakin näytöllä on normaalissa ajassa.

Kiitos pikaisista neuvoistanne !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu