Naapurivaaran tansseista...tekisi mieli lähteä kauemmaksi tanssimaan mutta kannattaako ?!
Kokemuksia
Urjanlinnan ja
21019
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Jos olet hyvin tanssitaitoinen ja -haluinen, niin sillon Urjanlinna kannattaa kiertää kaukaa. Paikalla on lähinnä nauttineita lomakylän asukkaita. Paikka on myös ahdas. Jos on oma pari ja haluaa olla tuiterissa, niin Urjanlinna menee. Tositanssijoita siellä ei näy.
Naapurinvaara on okei. Siellä on tilaa riittävästi kahdella parketilla. Kainuulaisetkin osaavat jotenkuten tanssia.
Napis on paikkana yksi Suomen parhaista, jos ei paras. Kovin perinteinen kesälava se ei tosin enää ole, vaan on ihan talvikäyttöön sopiva.
Hyvä lattiamateriaali, iso ylälava ja pienempi alalava (pääasiassa evästettynä), kahvilasta näkee hyvin lattialle, ok palvelu. Tanssijoiden taso kirjava - riippuu paljon esiintyjistä. Kaljaakin saa, mutta ei kantaa lattialle. Upeat näkymät.