tallentavat digiboxit testissä

2600
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Testit pitäisi olla vähintään kuukauden kestäviä ja todellista katselua vastaavia testejä.
Silloin paljastuisi boxien todellinen luonne. Erottuisi ainakin jyvät akanoista.

Täytyy olla sokea, jos ei huomaa digikuvan paremmuutta.
Tietenkin jos testin aikana katsellaan jotain chatti kanavaa, niin ei niissä ole tarkoituskaan olla hyvä kuvanlaatu, mutta esim. Ylen ja maikkarin uutislähetyksissä on ja kuva on diginä raakasti parempi kuin missää anlogisessa systeemissä.

Toisaalta. Testejä voi suorittaa kuka tahansa, niin kuin em. artikkeli osoittaa.
Testi ei kuitenkaan kerro testaajien henkisestä mielenlaadusta eikä osaamisesta yhtään mitään.

Riittää kun todetaan, että paskoja mitkä paskoja niin johan pölvästit suomalaiset uskovat, etenkin, kun lehdessä niin sanottiin.

Äänestä
  • Taas yksi aivan "yhtä tyhjän kanssa testi"!
    vuosia on kulunut, eikä kaikkia vikoja ole saatu pois. en ole varma, mutta eikö kuluttajan pitäisi saada täysin toimiva boksi heti kun sen ostaa, eikä sitten kun firmwaret on saatu suht toimiviksi..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


-2006 kirjoitti:

http://www.hs.fi/artikkeli/1135229655458

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu